Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

​Zapraszamy na wystawę

​Zapraszamy na wystawę

W holu głównym Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego przy ulicy Gronostajowej 7 można obejrzeć wystawę pt. „50 lat historii WBBiB” przygotowaną w związku z Jubileuszem Wydziału.

Wystawa została otwarta pod koniec września przy okazji Konferencji Jubileuszowej WBBiB. Na kilkudziesięciu planszach ukazana została historia powstania oraz różne aspekty działalności Instytutu Biologii Molekularnej a następnie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Zamieszczone dane obejmują lata 1970–2020. 

Pomysłodawczynią i współautorką przedsięwzięcia jest dr hab. Martyna Elas. Za wybór zdjęć i teksty odpowiedzialna jest dr Magdalena Tworzydło. Koncepcja graficzna została opracowana przez Joannę Wypiór (firma Materia). 

Wystawa została przygotowana głównie w oparciu o publikowane i niepublikowane materiały przygotowane z okazji wcześniejszych rocznic założenia IBM i WBBiB orasz rozmowy z pracownikami obu instytucji.

Jak autorki napisały w słowie wstępnym „Z pewnością nie jest to opowieść kompletna, ani też obiektywna. To jednak nie wyklucza, że wyzwoli u Państwa szczery uśmiech oraz przywoła wspomnienia, a najmłodszym pracownikom i studentom WBBiB pozwoli poznać nasze korzenie”.

Zobacz galerię zdjęć

Widok zawartości stron Widok zawartości stron