Granty w konkursie SONATA

​Czworo naukowców z WBBiB zostało laureatami 16 edycji konkursu SONATA zorganizowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Konkurs SONATA służy finansowaniu projektów badawczych realizowanych przez osoby posiadające stopień naukowy doktora. Badacze, których projekty uzyskały dotacje to:

dr Jakub Kochan z Zakładu Biochemii
tytuł projektu: Komórki Oś NORAD-granule stresowe i jej rola w indukowanym hipertermią radio-/chemiouczulaniu komórek nowotworowych
wysokość finansowania: 2 152 332 zł

dr Ewa Oleszycka z Zakładu Immunologii (zatrudnienie od października 2021 r.)
tytuł projektu: Zdefiniowanie wzajemnych zależności między SLPI i rodziną cytokin IL-1 w odpowiedzi immunologicznej
wysokość finansowania: 1 112 292 zł

dr Dorota Satała z Zakładu Biochemii Porównawczej i Bioanalityki
tytuł projektu: Rola zewnątrzkomórkowych proteaz – japsyn – w zdobywaniu patogennej przewagi przez Candida glabrata w organizmie gospodarza
wysokość finansowania: 400 837 zł

dr Maja Sochalska z Zakładu Mikrobiologii
tytuł projektu: Celowe hamowanie ekspresji białek anty-apoptotycznych z rodziny Bcl-2 w makrofagach jako potencjalna terapia paradontozy.
wysokość finansowania: 1 599 000 zł

Listy rankingowe zostały ogłoszone na stronie NCN 20 maja 2021 r.