Nagroda w naukowym konkursie fotograficznym

Doktorantka Weronika Szukała z Zakładu Biochemii Ogólnej zajęła 3 miejsce w konkursie fotograficznym „OD NAUKI DO SZTUKI ŚWIAT POD MIKROSKOPEM” .

Organizatorem konkursu były Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN oraz Fundacja Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Celem Konkursu było wyłonienie najciekawszych, intrygujących zdjęć o cechach dzieł sztuki, które powstały w trakcie pracy naukowej z wykorzystaniem narzędzi bio-obrazowania tzn. mikroskopów dowolnego typu. W konkursie mogli brać udział doktoranci oraz młodzi naukowcy polskich uczelni oraz instytutów PAN.

Do konkurus wpłynęło łącznie 56 prac. Jury, w skład którego wchodzili artyści oraz przedstawiciele organizatorów, pod przewodnictwem prof. Mirosława Pawłowskiego nagrodziło 3 prace oraz przyznało kilka wyróżnień.

Mgr Weronika Szukała, zajęła III miejsce w konkursie. Nadesłana przez nią fotografia pt. „Pawie oko” przedstawia tzw. perłę keratynową – strukturę charakterystyczną dla agresywnej formy ludzkiego kolczystokomórkowego raka skóry.

Dodatkowo Wydział Biochemii Biofizyki i Biotechnologii UJ Kraków otrzymał nagrody specjalne: licencję obejmująca 3-miesięczny okres użytkowania oprogramowania, ufundowaną przez firmy DRVision i Sygnis Bio Technologies sp. z o. o. oraz udostępnienie na zasadach DEMO, na okres 2 tygodni, systemów wysokorozdzielczych firmy KAWA.SKA Sp. z o.o.