Podsumowanie Szkoły Zimowej

W dniach 11–13 lutego na WBBiB odbyła się XLVIII Szkoła Zimowa zatytułowana „From proton to proteome”. Organizatorem tegorocznego wydarzenia był Zakład Biofizyki.

Mimo tego, że Szkoła Zimowa WBBiB odbywała się w tym roku wyłącznie w formie wirtualnej, okazała się być bardzo owocna.

Pierwsza sesja miała charakter jubileuszowy i poświęcona była dorobkowi Profesor Krystyny Urbańskiej. Wystąpiło w niej dziesięcioro współpracowników i wychowanków pani Profesor, omawiając wspólne wątki naukowe, a także bieżące osiągnięcia.

Pozostałe sesje plenarne wypełniły prezentacje młodych naukowców z Wydziału – doktorów i doktorantów. Łącznie w Szkole udział wzięło 179 uczestników, którzy przedstawili 30 wykładów plenarnych, 22 krótkie prezentacje ustne oraz 32 plakaty. Omówienie wyników zaprezentowach na plakatach odbyło się w trakcie dwóch sesji dyskusyjnych.

Dodatkowo, krótkim wystąpieniom ustnym oraz plakatowym towarzyszyły konkursy. Ich laureaci zostali wyłonieni w drodze głosowania przez uczestników. W kategorii „The Best Short Oral presentation” wygrali doktoranci:

1. Krystian Mokrzyński,
  2. Paulina Podkalicka,
  3. Aleksandra Murzyn.

W kategorii „The Best Poster Competition" zwyciężyli:

1. Maciej Pudełek,
  2. Krystian Mokrzyński i Kinga Nit (ex aequo),
  3. Alicja Hinz i Justyna Sopel (ex aequo).

Laureaci obu konkursów otrzymali bony książkowe lub dofinansowanie umożliwiające publikację zaprezentowanych wyników w kwartalniku „Acta Biochmica Polonica”.