Finaliści Nagród Naukowych tygodnika „Polityka”

​Aż dwóch reprezentantów WBBiB, dr Aleksander Grabiec z Zakładu Mikrobiologii oraz dr Krzysztof Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej, zostało finalistami jubileuszowych Nagród Naukowych „Polityki”.

Od dwudziestu lat Fundacja Tygodnika „Polityka” pod hasłem „Zostańcie z nami!” prowadzi program stypendialny skierowany do młodych naukowców, starając się nagrodzić ich za pracowitość i nietuzinkowe badania.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: nauk humanistycznych, społecznych, o życiu, ścisłych i technicznych. W dniu 20 października na stronie „Polityki” zostaną ogłoszone ostateczne wyniki konkursu – z grupy 15 finalistów reprezentujących 10 uczelni wybranych zostanie 5 osób, które otrzymają stypendia.