Zdobywcy Diamentowych Grantów 2020

​9 sierpnia 2020, na stronie MNiSW opublikowana została lista laureatów 9. konkursu zorganizowanego w ramach programu Diamentowy Grant.

W gronie 69 zwycięzców znalazła się dwójka reprezentantów WBBiB. Są to pani Monika Gońka, studentka biotechnologii molekularnej, oraz pan Michał Rąpała, studiujący biochemię. Obydwoje otrzymali stypendium oraz środki na badania w wysokości 220 tys. złotych.

Pani Monika, w Zakładzie Biotechnologii Medycznej, pod opieką dr. Krzysztofa Szade badać będzie heterogenność i mechanizmy regeneracji komórek śródbłonka w niszy szpikowej.

Pan Michał, którego opiekunem jest dr Damian Ryszawy z Zakładu Biologii Komórki, realizować będzie projekt pt. „Synergiczne działanie nowych porfiryn manganowych z askorbinianem sodu jako układ do celowanych terapii przeciwnowotworowych”.