Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Działania zapobiegające zakażeniom koronawirusem

Działania zapobiegające zakażeniom koronawirusem

3 marca Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK) pod przewodnictwem rektora UJ, prof. Wojciecha Nowaka, wydało stanowisko w sprawie działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-Co V-2.

 

 

W dokumencie napisano m.in., że 

  • zostają wstrzymane wszelkie wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników do krajowych wymienionych w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego (Chiny, Hongkong, Korea Południowa, Włochy, Iran, Japonia - dane z 3 marca 2020).
  • studenci, doktoranci i pracownicy, którzy w ciągu ostatnich 7 dni powrócili z w/w krajów przez okres 14 dni od powrotu do Polski są zwolnieni z udziału/prowadzenia zajęć na Uczelni. W miarę możliwości swoje obowiązki osoby te powinny wykonywać zdalnie.
  • zaleca się odwołanie lub przeniesienie na inny termin konferencji oraz wszelkich uroczystości o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym. 
Dodatkowo, należy na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego i stosować się do zawartych w nich zaleceń. Z pełną treścią stanowiska Rektorów można się zapoznać TUTAJ.
 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron