Granty dla młodych naukowców

Ruszył wydziałowy Konkurs na Projekty Badawcze Młodych Naukowców oraz Doktorantów WBBiB. Do 2 marca 2020 r. pracownicy WBBiB (naukowi, naukowo-dydaktyczni oraz techniczni), którzy nie przekroczyli 35. roku życia oraz doktoranci WBBiB mogą składać projekty badań i wnioski o przyznanie środków na ich sfinansowanie.

Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest możliwość ubiegania się o środki na badania przez młodych pracowników technicznych.

Aktualny Regulamin Konkursu, wzór wniosku, kryteria oceny projektu i dorobku naukowego wnioskodawcy oraz opis tematyki badawczej poszczególnych Zakładów/Pracowni WBBiB można pobrać TUTAJ (zakładka Badania i Projekty).

Wnioski konkursowe powinny być przygotowane według okreśonego wzoru. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie, że zadania badawcze objęte projektem nie są finansowane z innych źródeł, wraz ze streszczeniami projektów badawczych aktualnie realizowanych przez opiekuna naukowego wnioskodawcy. W przypadku, gdy opiekun naukowy aktualnie nie realizuje żadnego projektu badawczego, także konieczne jest załączenie stosownego oświadczenia. Zarówno wniosek jak i oświadczenie muszą być podpisane przez wnioskodawcę oraz kierownika Zakładu/Pracowni WBBiB, w którym/której wykonywane będą prace doświadczalne objęte projektem.

Jeden wydrukowany egzemplarz wniosku wraz z w/w załącznikami oraz tożsamą wersją elektroniczną (na CD ROM-ie) należy złożyć w Sekretariacie ds. ogólnych WBBiB w nieprzekraczalnym terminie do 2 marca 2020 r.

Ewentualne pytania odnośnie tegorocznej edycji konkursu należy kierować do przewodniczącego Wydziałowej Komisji ds. Rozwoju Młodych Naukowców oraz Uczestników Studiów Doktoranckich, prof. dr. hab. Leszka Fiedora.