Podsumowanie KNOW

W „Forum Akademickim” ukazał się artykuł prof. dr. hab. Wojciecha Froncisza dotyczący wpływu programu KNOW na działalność naukową i dydaktyczną WBBiB.

W najnowszym tegorocznym numerze (dziesiątym) miesięcznika „Forum Akademickie” prof. Wojciech Froncisz przedstawił wyniki analiz przeprowadzonych po zakończeniu realizacji projektu KNOW na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

W odczuciu większości beneficjentów dotacji, inicjatywa MNiSW o nadawaniu jednostkom statusu Krajowego Naukowego Ośrodka Badawczego była bardzo dobra. W swoim artykule, prof. Froncisz skorzystał z ogólnodostępnych baz danych i pokazał, że subiektywne wrażenia mają odzwierciedlenie w parametrach bibliometrycznych.

Dzięki programowi KNOW i różnorakim działaniom podjętym na Wydziale wyraźnie wzrosła liczba i jakość artykułów naukowych autorstwa naukowców z WBBiB, ranga czasopism, w których te artykuły były publikowane, a także liczba zgłoszeń patentowych i przyznanych patentów.

Na uwagę zasługuje również to, że WBBiB udało się przez ostatnie 5 lat utrzymać I miejsce w rankingu najlepszych kierunków studiów prowadzonym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.