Tytuł Człowieka Roku 2018 dla dr hab. Justyny Drukały

​Dr hab. Justyna Drukała, prof. UJ, kierownik Banku Komórek działającego przy Zakładzie Biologii Komórki WBBiB UJ, została Człowiekiem Roku 2018. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest od 27 lat przez „Gazetę Krakowską”.

Tytuł Człowieka Roku przyznawany jest osobom, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce. W gronie nagrodzonych są naukowcy, lekarze, pisarze i poeci, ludzie teatru, artyści, działacze społeczni i sportowcy.

- Trudno było wybrać tych dwunastu najwspanialszych, spośród tylu wybitnych ludzi mieszkających w naszym regionie - powiedział prof. Józef Lipiec, przewodniczący Kapituły w trakcie gali wręczenia nagród, która odbyła się 8 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Dr hab. Justyna Drukała została doceniona za „humanizm i empatię oraz pasję w pracy naukowej, za przeszczep milionów wyhodowanych komórek skóry pacjentowi, który miał poparzone 95 procent powierzchni ciała”.

Wyborom Człowieka Roku towarzyszą od lat wybory Osobowości Roku. Te ostatnie zorganizowane zostały ostatnio wspólnie przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.

Więcej o tegorocznych laureatach oraz nagrodach można przeczytać tutaj:

Zdjęcia: Anna Kaczmarz, „Gazeta Krakowska”