Nagroda L’Oréal dla Aleksandry Synowiec

14 listopada w Zamku Ujazdowskim w Warszawie Aleksandra Synowiec z Zakładu Mikrobiologii odebrała nagrodę – stypendium naukowe L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki.

Aleksandra Synowiec, studentka w Zakładzie Mikrobiologii WBBiB UJ, została jedną z pięciu tegorocznych laureatek 18. edycji konkursu organizowanego w ramach programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Pani Aleksandra została nagrodzona stypendium dla magistrantki za projekt naukowy pt. Nowe inhibitory wejścia kociego herpeswirusa typu 1 (FHV-1).

Celem wyróżnionego projektu jest poznaniem i zrozumieniem molekularnych mechanizmów infekcji wirusowej u kotów dzięki czemu w przyszłości możliwe byłoby opracowanie maści lub aerozolu do zastosowań weterynaryjnych, które miejscowo hamowałyby rozwój zakażenia.

Więcej informacji o nagrodzie oraz relację z gali wręczenia nagród można zobaczyć na stronie lorealdlakobietinauki.pl.

Zdjęcia pochodzą ze strony lorealdlanauki.pl