Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

„Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

„Diamentowy Grant” dla studentki WBBiB

Na stronie internetowej MNiSW przedstawiona została lista zwycięzców tegorocznej edycji konkursu na „Diamentowy Grant’. Jedną z 80 nagrodzonych osób jest jest studentka WBBiB – Aleksandra Synowiec – autorka projektu pt „Identyfikacja receptora wejścia wirusa FHV-1 do komórek gospodarza”. W 7. konkursie studenci UJ zdobyli w sumie 14 grantów, najwięcej spośród wszystkich krajowych uczelni.

4 lipca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki siódmego konkursu na „Diamentowy Grant’. W gronie 80 laureatów jest studentka biotechnologii molekularnejAleksandra Synowiec. Jej projekt pt. „Identyfikacja receptora wejścia wirusa FHV-1 do komórek gospodarza” uzyskał dofinansowanie w wysokości 144 000 zł. 

Pani Aleksandra Synowiec związana jest z Zakładem Mikrobiologii, gdzie pod opieką dr. hab. Krzysztofa Pyrcia będzie w nadchodzącym roku pisać pracę magisterską.  

Warto wspomnieć, że oprócz niej jeszcze 13 studentów UJ zdobyło „Diamentowe Granty”. Łącznie na realizację pierwszych samodzielnych badań przez uzdolnionych studentów z całej Polski oraz na wynagrodzenia dla nich Ministerstwo przeznaczyło w tym roku 16 milionów złotych. 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron