Pierwszy konkurs na etaty pomostowe otwarty

Etaty pomostowe mają na celu umożliwienie kontynuacji zatrudnienia pracownikom badawczym, których etaty były finansowane z projektów badawczych, a uległy zakończeniu. Wnioski można składać do 7 czerwca 2024 r.

Zatrudnienie jest finansowane ze środków WBBiB. Istnieje możliwość dofinansowania etatu pomostowego w formie dodatku ze środków Zakładu/Pracowni, na podstawie indywidualnych ustaleń z Kierownikiem Zakładu/Pracowni.

Regulamin Przyznawania Etatów Pomostowych

1. Konkurs jest przeprowadzany dwa razy w roku: w czerwcu i grudniu, po opublikowaniu wyników konkursów grantowych Narodowego Centrum Nauki (NCN).
  2. W ramach ogłoszonego konkursu można uzyskać zatrudnienie w wymiarze połowy etatu badawczego do czasu kolejnego konkursu, tj. maksymalnie na 6 miesięcy. Oznacza to, że w konkursie grudniowym można składać wnioski o zatrudnienie na okres od stycznia do czerwca, a w konkursie czerwcowym – od lipca do grudnia.
  3. Istnieje możliwość jednorazowego przedłużenia etatu drogą kolejnego konkursu.
  4. Kryteria przystąpienia do konkursu:
    a. Wnioskodawca był zatrudniony na pełen etat na WBBiB ze środków projektu zewnętrznego, którego był kierownikiem, a finansowanie jego zatrudnienia zakończyło się nie wcześniej niż 12 miesięcy przed ogłoszeniem konkursu lub zakończy w przeciągu kolejnych 3 miesięcy.
    b. Wnioskodawca złożył nowy wniosek grantowy w konkursie zewnętrznym, starając się o dalsze zatrudnienie, lecz nie uzyskał finansowania lub też jego wniosek nadal jest rozpatrywany.
    c. Wnioskodawca uzyskał pisemną zgodę na złożenie wniosku o etat pomostowy od Kierownika Zakładu/Pracowni, w którym/której ma być zatrudniony.
    d. Żaden z wcześniej realizowanych projektów Wnioskodawcy nie został rozliczony negatywnie.
  5. W przypadku uzyskania zewnętrznego finansowania w trakcie trwania etatu pomostowego, Wnioskodawca zobowiązuje się do rezygnacji z etatu pomostowego i niezwłocznego przejścia na zatrudnienie w ramach swojego projektu.
  6. Ocena Wnioskodawców przeprowadzana jest przez Komisję, w skład której wchodzi 5 osób z różnych Zakładów. Podstawą oceny Wnioskodawcy jest ankieta, przygotowana według załączonego wzoru, podsumowująca jego dorobek naukowy. Kluczowe w ocenie są osiągnięcia z ostatnich 5 lat będące efektem realizacji projektów, których kierownikiem był Wnioskodawca. Na podstawie ankiet dorobku naukowego, Komisja ustala listę rankingową zgłoszonych wniosków.
  7. Lista wymaganych dokumentów: podanie o etat pomostowy z uzasadnieniem, które powinno zawierać:
  • informację o planowanych projektach badawczych, wraz z listą (z)realizowanych projektów;
  • wypełnioną ankietę dorobku naukowego*;
  • listę prac opublikowanych lub przyjętych do druku, patentów, monografii, książek i rozdziałów w książkach, będących wynikiem realizacji projektów, których Wnioskodawca był kierownikiem (potwierdzone umieszczeniem numeru projektu w publikacji), wyszczególnionych w części A ankiety;
  • wersje elektroniczne (pdf) w/w publikacji;
  • listę wszystkich opublikowanych prac Wnioskodawcy (część B ankiety);
  • potwierdzenie złożenia wniosku grantowego;
  • zgodę Kierownika Zakładu/Pracowni, w którym/której Wnioskodawca ma być zatrudniony*.

*Formularze ankiety oraz zgody Kierownika są dostępne poniżej w części PLIKI DO POBRANIA.

W obecnym konkursie można otrzymać jeden z trzech dostępnych półetatów badawczych, oferowanych maksymalnie na okres od lipca do grudnia 2024 r. Wnioski spełniające wymienione kryteria należy składać w formie elektronicznej wysyłając pocztą email na adres sekretariatu ds. ogólnych: sekretariat.wbbib@uj.edu.pl. Przyjmowanie wniosków trwa do 7 czerwca 2024 roku (piątek) do godziny 15.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej w drugiej połowie czerwca 2024 r.

Oświadczenie Kierownika
xlsx