Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2020

​Prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB, został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka w corocznym plebiscycie prowadzonym przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.

Celem plebiscytu jest docenienie i nagrodzenia działalności ludzi kultury, nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Kandydatów do wyróżnień nominuje kapituła pod przewodnictwem Jerzego Sułowskiego, redaktora naczelnego GK i DP. Laureaci wybierani są głosami mieszkańców województwa – czytelników lokalnych gazet i portali internetowych.

Na kandydatów można głosować m.in. za pośrednictwem serwisów www.gazetakrakowska.pl i www.dziennikpolski24.pl. Głosy w pierwszym etapie głosowania można oddawać do 26 maja 2021 r.

Wśród nominowanych, obok profesora Dulaka, są także inni pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentujący różne dyscypliny nauki.