Nagrody dla WBBiB oraz dr hab. Ewy Zuby-Surmy

WBBiB otrzymał tytuł „Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2019” a dr hab. Ewa Zuba-Surma została wyróżniona nagrodą „Naukowiec Przyszłości”

Tytuł Symbolu Synergii Nauki i Biznesu 2019 został przyznany przez kapitułę konkursu organizowanego przez  „Monitor Rynkowy” oraz „Monitor Biznesu” za aktywność w realizacji rozpoznawalnych projektów naukowo naukowo-wdrożeniowych, w tym w szczególności za projekt pt. „Opracowanie zoptymalizowanych metod leczenia uszkodzeń tkankowych w oparciu o innowacyjne kompozyty oraz mezenchymalne komórki macierzyste i ich pochodne u pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi” (BioMiStem), którego kierownikiem jest dr hab. Ewa Zuba-Surma, prof. UJ z Zakładu Biologii Komórki WBBiB.

Projekt BioMiStem finansowany przez NCBiR jest realizowany w konsorcjum z 7 innymi ośrodkami naukowymi w Polsce oraz z firmą, której celem jest komercjalizacja nowych rozwiązań opartych o komórki macierzyste i ich pochodne w naprawie tkankowej u pacjentów. W projekcie opracowywane są nie tylko nowe preparaty lecznicze dla pacjentów, ale także rozwiązania technologiczne objęte zgłoszeniami patentowymi i dotyczące biomateriałów  wykorzystywanych w regeneracji tkanek.

Gala finałowa tegorocznej edycji programu Symbol 2019, w trakcie której finaliści konkursu odbierali wyróżnienia, odbyła się 22 listopada 2019 r. w Katowicach.

Profesor Zuba-Surma została także wyróżniona za swoją działalność naukową oraz współpracę na styku nauki i biznesu, Nagrodą Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Naukowiec przyszłości” przez Centrum Inteligentnego Rozwoju, którego misją jest promowanie rozwoju i innowacji w oparciu o opiniotwórcze media w Polsce. Nagrodę tę odebrała w czasie Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się w dniach 28-29 listopada 2019 r. w Uniejowie.