Wymiana z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

Amerykańskie centrum onkologii oferuje studentom i naukowcom z UJ programy szkoleniowe z zakresu biostatystyki, bioinformatyki, genomiki, biologii stresu komórkowego, immunologii, biologii molekularnej i komórkowej oraz farmakologii.

Blisko rok temu, 30 października 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Roswell Park Comprehensive Cancer Center w Buffalo w Stanach Zjednoczonych z władzami UJ, w trakcie którego podpisane zostało porozumienia o współpracy w zakresie badań onkologicznych.

W wyniku porozumienia jednostki będą prowadzić wymianę studentów i pracowników oraz wspólnie realizować badania podstawowe oraz badania kliniczne w celu opracowania nowych terapii antynowotworowych.

Obecnie, amerykańska instytucja oferuje pięć programów szkoleniowych skierowanych do studentów medycyny, młodych naukowców po doktoracie, personelu medycznego i lekarzy. Więcej informacji o dostępnych programach zawartych zostało w prezentacji dostępnej TUTAJ

Osoby z WBBiB zainteresowane wymianą powinny się kontaktować z prof. dr hab. Jolantą Jurą (pokój B125, I piętro).