Piknik pod Dębem

W dniu 31 maja br. Dziekan WBBiB zaprasza całą społeczność akademicką Wydziału – pracowników, doktorantów i studentów – na „Piknik pod Dębem”. W programie wydarzenia nie zabraknie stałych punktów, takich jak występ chóru oraz aukcja roślin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.

„Piknik pod Dębem” odbędzie się w piątek o godz. 14.00 na tarasie przy kawiarni 4mat. O ile dokonane rachuby są poprawne – to już szesnasty piknik naszego Wydziału, a jeśli nawet były wcześniejsze, to dopiero z roku 2004 pochodzą pierwsze odnalezione zapiski pikniku dotyczące. Rocznice sprzyjają wspomnieniom, stąd temat przewodni tegorocznego wydarzenia brzmi „Przeżyjmy to jeszcze raz”.

KWESTIE ORGANIZACYJNE

• W piątek, w dniu pikniku, od godziny 14.00 obowiązywać będą godziny dziekańskie
  • Tradycyjnie, w trakcie pikniku odbędzie się aukcja roślin doniczkowych i ogrodowych (szczegóły poniżej).
  • Wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności kulinarne zachęcamy do przyniesienia na piknik domowych wypieków (szczegóły poniżej).
  • W razie pytań odnośnie organizacji pikniku należy dzwonić lub pisać pod numer/adres: 12 664 79 59, magdalena.tworzydlo@uj.edu.pl

AUKCJA ROŚLIN DONICZKOWYCH I OGRODOWYCH

Osoby posiadające w swoich domach nadliczbowe egzemplarze roślin zachęcamy do przyniesienia ich w przededniu pikniku, tj. w czwartek, do dr. Tomasza Panza (Zakład Biofizyki, pokój A003, parter, tel. 12 664 65 14, godz. 9.00-15.00). Do roślin prosimy, w miarę możliwości, dołączyć krótką charakterystykę zawierającą:

1. nazwę gatunkową (łacińską i/lub polską), a jeśli nie jest znana – to nazwę zwyczajową,
  2. informacje o wymaganiach przekazywanego osobnika odnośnie gleby, nasłonecznienie, nawodnienia,
  3. wykaz ewentualnych własności dodatkowych (prozdrowotnych, leczniczych, szkodliwych, itp.).

Ceny wywoławcze rozpoczynać się będą od 5 zł. Wylicytowane pieniądze zostaną – zgodnie z wolą darczyńcy – przekazane jednej z dwóch organizacji:

• Wspólnocie CHLEB ŻYCIA, której przełożoną jest siostra Małgorzata Chmielewska (KRS 0000407243)
  • Krakowskiej Fundacji Pomocy Zwierzętom STAWIAMY NA ŁAPY (KRS: 0000491968)

DOMOWE WYPIEKI

Ciasta kruche, drożdżowe i biszkoptowe, serniki, tartaletki, muffiny, bezy, makaroniki oraz inne wspaniałe wypieki można przynosić w dniu pikniku, czyli w piątek, w godzinach 9.00-12.00 do Sekretariatu ds. studenckich, gdzie zostaną pokrojone, poukładane na tacach, a następnie dostarczone na piknikowe stoły.