Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Etat asystenta w Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu

Konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 stycznia 2024 r.

Liczba etatów: 1
Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę
Wymiar czasu pracy: pełny etat
Planowany okres zatrudnienia: 12 miesięcy
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: luty 2024 r.
Wynagrodzenie: wg Regulaminu wynagradzania UJ
Termin składania zgłoszeń: 5 stycznia 2024
Forma składania zgłoszeń: pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.wbbib@uj.edu.pl, tytuł wiadomości - Asystent w PBiBG
Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 31 stycznia 2024
Sposób informowania o wynikach konkursu: pocztą elektroniczną

Kryteria kwalifikacyjne
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym: ·

  • posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny,
  • wykazują predyspozycje do pracy badawczej.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

  1. Doświadczenie w analizie danych omicznych (przynajmniej jedno z następujących: genomika, transkryptomika, epigenomika lub metagenomika).
  2. Dobre umiejętności komunikacyjne w języku angielskim (w mowie i piśmie).
  3. Średnio zaawansowana lub zaawansowana umiejętność programowania w języku R i/lub Python.
  4. Znajomość wiersza poleceń systemu Linux.

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy z danymi pochodzącymi z organizmów niemodelowych,
  • zainteresowania biologią ewolucyjną, ekologią i/lub biologią stawonogów,
  • doświadczenie z R-Shiny, Python-Dash lub podobnymi.

Zakres obowiązków/Opis zadań
Według Regulaminu Pracy UJ – Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Wymagane dokumenty aplikacyjne

  1. CV w języku angielskim,
  2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  3. kopia dyplomu magisterskiego lub doktorskiego – jeżeli Kandydat/Kandydatka posiada,
  4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata/Kandydatki w języku angielskim,
  5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.

Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy

Dodatkowe dokumenty aplikacyjne:

  1. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i liczby stron),
  2. list rekomendacyjny,
  3. kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i nabyte umiejętności – potencjalnie istotne w pracy nauczyciela akademickiego.

Przebieg postępowania konkursowego

Pierwszym etapem postępowania konkursowego jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Oferty, które przejdą pozytywnie weryfikację formalną podlegają ocenie merytorycznej podczas, której może zostać przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna (bezpośrednio lub za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej), po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kandydatem/Kandydatką.

Od negatywnej oceny Komisji konkursowej, Kandydatowi/Kandydatce przysługuje prawo do złożenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji.

Proces konkursowy prowadzony jest zgodnie z Polityką Otwartej, Transparentnej i Merytorycznej Rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 5 stycznia 2024 r. pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.wbbib@uj.edu.pl. W tytule wiadomości należy napisać: Asystent w PBiBG

Pytania dodatkowe w języku angielskim należy kierować do kierownika Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu dr. Guillema Ylli Bou na adres e-mail guillem.ylla@uj.edu.pl

Przy wyborze Kandydatów/Kandydatek Uniwersytet Jagielloński kieruje się zasadami zawartymi w Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.

Pliki do pobrania
doc
Ogłoszenie BIP