Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Etat adiunkta w Zakładzie Biochemii Ogólnej

Konkurs na stanowisko adiunkta na na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ w ramach realizacji projektu pt. „Badanie mechanizmów przerzutów wspomaganych terapią i roli enzymów przetwarzających białka CAAX w raku wątroby”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 14 kwietnia 2022 r.

Do konkursu na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 1 1 3 , 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  1. posiadają co najmniej stopień doktora,
  2. posiadają odpowiedni dorobek naukowy,
  3. biorą czynny udział w życiu naukowym.

Zgodnie z Regulaminem przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez NCN w  zakresie projektów badawczych mogą być zatrudnione jedynie osoby, które uzyskały stopień naukowy doktora nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie. Okres ten może być przedłużony o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy. Dodatkowo do tego okresu można doliczyć liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny. Na stanowisku nie mogą być zatrudnione osoby, które uzyskały stopień doktora w podmiocie, w którym jest planowana realizacja projektu. Możliwość zatrudnienia osoby, która uzyskała stopień doktora w podmiocie planowanym jako miejsce realizacji projektu, pod warunkiem, że odbyła co najmniej 10-miesięczny, ciągły staż podoktorski w zagranicznym ośrodku naukowym.

Dodatkowe wymagania:

  1. Co najmniej dobra znajomość biochemii i biologii molekularnej.
  2. Praktyczne umiejętności badania ekspresji genów, ilościowy PCR (qRT-PCR), western blotting, ELISA, immunohistochemia/immunofluorescencja.
  3. Umiejętność pracy z komórkami hodowanymi in vitro.
  4. Umiejętność samodzielnego wdrażania nowych metod badawczych i rozwiązywania problemów.
  5.  Motywacja do pracy badawczej.
  6. Umiejętność pracy w zespole.
  7. Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

    Atutem będzie również:
  8. Doświadczenie z zakresu produkcji i stosowania wektorów wirusowych.
  9. Znajomość technik wyciszania ekspresji genów przy użyciu shRNA, mile widziane będzie doświadczenie w technikach CRISPR.

Kandydaci przystępujący do konkursu winni do 14 kwietnia 2022 r. złożyć w Sekretariacie ds. ogólnych Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (ul. Gronostajowa 7, 30-387 Kraków, pok. D212) lub drogą elektroniczną, na adres: jaroslaw.cisowski@uj.edu.pl (w tytule maila prosimy umieścić frazę „OPUS Postdoc”) następujące dokumenty:

  1. podanie,
  2. życiorys,
  3. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. odpis dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego – jeżeli kandydat posiada,
  5. informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym kandydata,
  6. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  7. recenzje pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli kandydat posiada,
  8. formularz ostatniej okresowej oceny, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,
  9. opinię kierownika zakładu lub opiekuna naukowego o predyspozycjach i kwalifikacjach kandydata do pracy naukowej oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,
  10. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  11. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
  12. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ,
  13. informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 28 kwietnia 2022 r.
Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.
Druki oświadczeń można pobrać na stronie Centrum Spraw Osobowych UJ.
Ogłoszenie w BIP UJ.