Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Stanowisko samodzielnego biologa

Oferta pracy na 1/10 etatu na stanowisku naukowo-technicznym (samodzielny biolog) w Zakładzie Mikrobiologii WBBiB UJ. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 października 2021 r.

Nazwa stanowiska: pracownik naukowo-techniczny/samodzielny biolog

Dziedzina: mikrobiologia, immunologia

Sposób wynagradzania: wynagrodzenie w ramach umowy o pracę (1/10 etatu)

Liczba ofert pracy: 1

Kwota wynagrodzenia: 950 złotych/miesiąc brutto/brutto (czyli orientacyjna kwota wynagrodzenia netto to ok. 600 zł)

Data rozpoczęcia pracy: 1 lub 15 listopada 2021

Okres zatrudnienia: 7 miesięcy (możliwość przedłużenia o kolejne 3 miesiące)

Instytucja: Zakład Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków

Kierownik projektu: dr Maja Sochalska

Tytuł projektu: „Celowe hamowanie ekspresji białek anty-apoptotycznych z rodziny Bcl-2 jako potencjalna terapia paradontozy. Analiza in vitro i in vivo.”

Opis projektu:

Projekt jest realizowany w ramach programu First Team Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Celem projektu jest szczegółowa charakterystyka patologicznych zmian w przeżywalności oraz funkcji neutrofili in vitro i in vivo (mysich i ludzkich) pod wpływem różnych czynników wirulencji wyizolowanych z patogenu Porphyromonas gingivalis. Badania te nie tylko pogłębią naszą wiedzę na temat tej choroby, ale również mogą pozwolić na identyfikację nowych celów terapeutycznych, w przyszłości stanowiących podstawę dla testowania nowych klas leków w terapii schorzeń przyzębia.

Zadania badawcze:

  1. Przygotowanie zaplecza technicznego i materiału do realizacji prac badawczych in vivo.
  2. Przeprowadzenie eksperymentów in vivo z udziałem mysich modeli paradontozy.
  3. Przygotowanie wniosków do komisji bioetycznej w celu uzyskania niezbędnych zgód na prowadzenie badań.
  4. Pomoc w pobieraniu materiału po zakończeniu eksperymentu in vivo i analizie danych.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Wykształcenie wyższe na kierunku biologicznym lub podobnym.
  • Co najmniej trzy lata doświadczenia w pracy laboratoryjnej na uczelni podczas realizacji pracy doktorskiej lub w firmie.
  • Niezbędne jest posiadanie wyznaczenia jako osoba Wykonująca w przeprowadzaniu doświadczeń na myszach, zgodnie z Ustawą z 15 stycznia 2015 r. o Ochronie Zwierząt Laboratoryjnych Wykorzystywanych do Celów Naukowych lub Edukacyjnych (Dz. U. poz 266).
  • Doświadczenie w pracy z mysimi modelami in vivo, w oparciu o certyfikat ukończenia kursu PolLASA dla osoby wykonującej doświadczenia potwierdzone publikacjami lub/i złożonymi wnioskami do komisji bioetycznej.
  • Wcześniejsze doświadczenie w pracy z bakteriami anaerobowymi oraz w pracy z mysimi modelami paradontozy będą mile widziane.
  • Umiejętność przygotowywania próbek z bakterii lub materiału wyizolowanego od myszy do analiz przy użyciu cytometrii przepływowej i/lub ELISA.
  • Umiejętność samodzielnej organizacji swojej pracy i dokumentowania pracy eksperymentalnej.
  • Zaangażowanie, sumienność i niezawodność.
  • Umiejętność pracy w grupie.

Lista wymaganych dokumentów:

  1. Podanie/list motywacyjny.
  2. CV z opisem dotychczasowego doświadczenia w pracy laboratoryjnej.
  3. Odpis dyplomu magisterskiego lub doktorskiego.
  4. Oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących własności intelektualnej i ochrony prawnej dóbr intelektualnych ze strony Centrum Spraw Osobowych UJ: https://cso.uj.edu.pl/zatrudnienie.
  5. Dane kontaktowe do osób mogących udzielić referencji.
  6. Certyfikat ukończenia kursy PolLASA.
  7. Zaświadczenie o wyznaczeniu jako osoba wykonująca doświadczenia na myszach.

Oferujemy:

  • Pracę w doskonale wyposażonym laboratorium z dostępem do nowoczesnej aparatury badawczej.
  • Współpracę z czołowymi polskimi i zagranicznymi naukowcami.
  • Elastyczny czas pracy.

Adres przesyłania zgłoszeń (e-mail): maja.sochalska@uj.edu.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18 października 2021

Termin rozmowy/rozstrzygnięcia konkursu: 19 października 2021

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. uprzejmie prosimy o zamieszczenie w treści ogłoszeń rekrutacyjnych klauzuli z prośbą o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata przez Instytucję prowadzącą rekrutacje.