Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Konkurs nr 1 na stanowisko adiunkta badawczego w Zakładzie Mikrobiologii

Posada adiunkta w ramach realizacji projektu badawczego w Zakładzie Mikrobiologii. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 grudnia 2019 r.

Nazwa stanowiska: adiunkt badawczy (młody doktor, post-doc)
Dziedzina: nauki biologiczne
Sposób wynagradzania: umowa o pracę w wymiarze 70% etatu
Liczba ofert pracy: 1
Kwota wynagrodzenia: 7 000 zł brutto brutto (orientacyjna kwota wynagrodzenia netto: 4 000 zł/mies.)
Data rozpoczęcia pracy: 15 grudnia 2019 r.
Okres zatrudnienia: 46 miesięcy
Instytucja: Zakład Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński
Kierownik projektu: prof. dr hab. Wojciech Młynarski
Tytuł projektu: Wyleczymy Neutropenię (FIXNET): wykorzystanie identyfikacji zaburzeń funkcji proteaz granulocytów obojętnochłonnych jako nowych możliwości diagnostycznych i terapeutycznych. Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM NET FNP.

Opis projektu: Neutrofile (NG) stanowią najliczniejszą populację krwinek białych. Zaburzenia NG często wiążą się z nierealizowaniem szczepień ochronnych i/lub z wysokim ryzykiem infekcji zagrażających życiu (w Polsce ok. 3000 dzieci rocznie). W NG znajdują się wyspecjalizowane ziarnistości, w których skład wchodzi wiele białek, m.in. specyficzne neutrofilowe proteazy serynowe (NSP). Mutacje genów NSP często prowadzą do defektów neutrofili. NSP są zatem niezbędne do dojrzewania i funkcjonowania NG. Głównym celem niniejszego projektu jest połączenie danych klinicznych i genetycznych z wynikami badań biologii NSP z wykorzystaniem wysoce selektywnych znaczników chemicznych, służących do identyfikacji roli tych NSP w zaburzeniach funkcjonowania NG. Starania trzech ośrodków akademickich (konsorcjum FIXNET) przyczynią się do osiągnięcia powyższego celu projektu. Umożliwi to opracowanie unikalnych w skali światowej metod diagnostycznych i terapeutycznych chorób związanych z dysfunkcją NG.

Zadania badawcze na stanowisku post-doc:
  1. Optymalizacja metod analizy funkcji fizjologicznych granulocytów obwodowych z małej ilości komórek pobranych od zdrowych dawców krwi.
  2. Analiza funkcji fizjologicznych granulocytów pobranych od pacjentów cierpiących na neutropenię, w tym: chemotaksji, wydajności fagocytozy, efektywności bakteriobójczej, wybuchu tlenowego etc.
  3. Ocena przebiegu spontanicznej i indukowanej śmierci komórkowej,
  4. Analiza funkcji komórek iPS zróżnicowanych z fibroblastów pacjentów cierpiących na neutropenię
Oczekiwania wobec kandydatów:
  1. Poparte publikacjami doświadczenie w pracy na hodowlach komórkowych: a) izolacji i hodowli komórek pierwotnych, w tym prowadzenia kokultur; b) umiejętność analizy funkcji biologicznych komórek; c) doświadczenie w zakresie technik mikroskopii konfokalnej i elektronowej; d) doświadczenie w zakresie badań na cytometrze przepływowym i sorterze komórkowym; e) doświadczenie w zakresie badań na modelach infekcyjnych in vitro.
  2. Znajomość podstawowych technik molekularnych (m.in. real-time PCR), biochemicznych (SDS-PAGE, immunoprecypitacja, Western Blot, ELISA, etc.)
  3. Umiejętność pracy w grupie, ale także samodzielne prowadzenie wyznaczonej części badań potwierdzone opiniami poprzednich pracodawców lub prowadzeniem własnych, autorskich projektów.
Lista wymaganych dokumentów:
  1. podanie,
  2. życiorys,
  3. kwestionariusz osobowy,
  4. odpis dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego,
  5. uzyskanie stopnia doktora do 5 lat wstecz,
  6. autoreferat uwzględniający najważniejsze dziedziny badawcze oraz osiągnięcia naukowe kandydata,
  7. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  8. 4 pełne teksty publikacji i/lub opisy wdrożenia z ostatnich 10 lat,
  9. opis oryginalności i przełomowości wyżej wymienionych osiągnięć i ich wpływu na rozwój danych dziedzin naukowych oraz dodatkowo opis osiągnięć i rezultatów ostatnio zrealizowanego projektu,
  10. propozycja założeń i metod badawczych, które będą przedmiotem prac B+R zespołu badawczego kierowanego przez daną osobę w ramach realizowanego projektu wraz ze wskazaniem (jeśli dotyczy) zagranicznych partnerów naukowych, z którymi zamierza współpracować w ramach realizowanego projektu.
  11. recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej,
  12. opinia  kierownika zakładu lub opiekuna naukowego o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata  do  pracy naukowej.
Oferujemy:
  • umowę o pracę w wymiarze 70% etatu,
  • dostęp do laboratoriów spełniających wymogi realizacji zadań badawczych,
  • zatrudnienie w Zakładzie Mikrobiologii prowadzonym przez światowej sławy naukowca w dziedzinie biochemii, enzymologii, chorób infekcyjnych.
Dodatkowe informacje o rekrutacji:
Rekrutacja obejmuje dwie fazy:
  • składanie wniosków,
  • wywiad z wybranymi Kandydatami w języku angielskim.
W terminie do 7 dni od otrzymania informacji zwrotnej od Komisji Rekrutacyjnej uczestnicy procesu rekrutacji mają prawo składać odwołanie. W odpowiedzi na odwołanie, zostanie  powołana Komisja Odwoławcza, której opinia jest niezbędna przy akceptacji protokołów z rekrutacji przez FNP.

Adres przesyłania zgłoszeń: marta.kossowicz-reron@uj.edu.pl (w tytule wiadomości proszę wpisać KONKURS 1).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 5 grudnia 2019 r.

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. uprzejmie prosimy o zamieszczenie w treści ogłoszeń rekrutacyjnych klauzuli z prośbą o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata przez Instytucję prowadzącą rekrutacje.