Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Stypendium dla magistranta w Zakładzie Mikrobiologii

Oferta stypendium dla magistranta w Zakładzie Mikrobiologii, w ramach realizacji projektu badawczego FNP FIRST TEAM. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 lipca 2019 r.

Nazwa stanowiska: Student-magistrant
Dziedzina: mikrobiologia, immunologia
Sposób wynagradzania: wynagrodzenie w ramach umowy stypendialnej
Liczba ofert pracy: 2
Kwota stypendium: 1 500 zł/miesiąc (kwota nie podlega opodatkowaniu)
Data rozpoczęcia pracy: 1 września 2019 oraz 1 lipca 2020
Okres zatrudnienia: 12 miesięcy
Instytucja: Zakład Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
Kierowniczka projektu: dr Maja Sochalska
Tytuł projektu: „Celowe hamowanie ekspresji białek anty-apoptotycznych z rodziny Bcl-2 jako potencjalna terapia paradontozy. Analiza in vitro i in vivo.” Projekt jest realizowany w ramach programu  FIRST TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Termin nadsyłania zgłoszeń3 lipca 2019
Opis projektu:
Celem projektu jest szczegółowa charakterystyka patologicznych zmian w przeżywalności oraz funkcji neutrofili in vitro i in vivo (mysich i ludzkich) pod wpływem różnych czynników wirulencji wyizolowanych z patogenu Porphyromonas gingivalis. Badania te nie tylko pogłębią naszą wiedzę na temat tej choroby, ale również mogą pozwolić na identyfikację nowych celów terapeutycznych, w przyszłości stanowiących podstawę dla testowania nowych klas leków w terapii schorzeń przyzębia.

Zadania badawcze:

  1. Badania in vitro na liniach neutrofilowych HoxB8 w obecności róznych czynników wirulencji bakterii P. gingivalis.
  2. Analiza wpływu różnych inhibitorów białek antyapoptotycznych na przeżywalność i funkcji neutrofili in vitro.
  3. Określenie wpływu białek antyapoptotycznych na rozwój infekcji patogenem P. gingivalis oraz stanu zapalnego in vivo.
  4. Charakterystyka działania inhibitorów białek anty-apoptotycznych na rozwój paradontozy w dwóch modelach mysich.
  5. Analiza ex vivo przeżywalności i funkcji neutrofili wyizolowanych z krwi od pacjentów cierpiących na paradontozę oraz wpływ inhibitorów białek antyapoptotycznych.
Oczekiwania wobec kandydatów:
  1. Tytuł licencjata lub jego ekwiwalent w takich dziedzinach, jak biotechnologia, biochemia lub pokrewne lub zaświadczenie o zaplanowanej dacie obrony pracy magisterskiej.
  2. Doświadczenie w pracy z komórkami eukariotycznymi oraz w podstawowych technikach biologii komórki (ELISA, Western blot, cytometria przepływowa) udokumentowane wynikami w pracy licencjackiej lub publikacji.
  3. Doświadczenie w badaniu leukocytów (izolacje, hodowla, stymulacje) oraz w pracy z bakteriami anaerobowymi będzie mile widziane.
  4. Znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym w mowie i piśmie.
  5. Umiejętność samodzielnej organizacji swojej pracy i dokumentowania pracy eksperymentalnej
  6. Zaangażowanie, sumienność i niezawodność oraz dyspozycyjność do pracy w niestandardowych godzinach.
  7. Umiejętność pracy w grupie.
Lista wymaganych dokumentów:
  1. Podanie/list motywacyjny
  2. CV z opisem dotychczasowego doświadczenia w pracy laboratoryjnej.
  3. Odpis dyplomu magisterskiego lub zaświadczenie o spodziewanej dacie obrony pracy magisterskiej.
  4. Oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących własności intelektualnej i ochrony prawnej dóbr intelektualnych ze strony: http://www.dso.uj.edu.pl/druki-do-pobrania/dokumenty-dla-kandydatow-pracownikow
  5. Dane kontaktowe do osób mogących udzielić referencji.
Oferujemy:
  • Pracę w doskonale wyposażonym laboratorium z dostępem do nowoczesnej aparatury badawczej.
  • Realizację programu studiów doktoranckich w czołowym polskim uniwersytecie.
  • Współpracę z czołowymi polskimi i zagranicznymi naukowcami.
  • Możliwość udziału w międzynarodowych konferencjach i sympozjach.
Adres przesyłania zgłoszeń: maja.sochalska@uj.edu.pl
Link do strony Euraxess: https://euraxess.ec.europa.eu/jobs

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. uprzejmie prosimy o zamieszczenie w treści ogłoszeń rekrutacyjnych klauzuli z prośbą o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata przez Instytucję prowadzącą rekrutacje.