Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs na stanowisko asystenta naukowego (post-doc) w Zakładzie Biofizyki Komórki

Stanowisko asystenta naukowego w Zakładzie Biofizyki Komórki na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii w projekcie OPUS 14 pt. „Globalna i lokalna reorganizacja chromatyny w odpowiedzi komórki na dwuniciowe pęknięcia DNA - badania metodami fluorescencyjnej mikroskopii wysokorozdzielczej (dSTORM/SMLM) oraz rezonansowego transferu energii fluorescencji (FLIM/FRET)”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 września 2018 r.

Stanowisko: asystent naukowy (post-doc)
Liczba etatów: 1
Miejsce realizacji projektu: Zakład Biofizyki Komórki, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ
Kierownik projektu: prof. dr hab. Jerzy Dobrucki
Źródło finansowania: Narodowe Centrum Nauki, program OPUS 14
Termin przyjmowania zgłoszeń: 6 września 2018
Okres zatrudnienia: 3 lata
Początek zatrudnienia:1 października 2018
Termin przyjmowania zgłoszeń: 6 września 2018
 
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 109 ustawy z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (t. j. Dz. U. z 2017 roku, poz. 2183 z późniejszymi zmianami) i § 164 Statutu UJ oraz odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
  • spełnienie warunków określonych przez Narodowe Centrum Nauki dla osób ubiegających się o stanowisko post-doc (posiadanie stopnia naukowego doktora nauk biologicznych w zakresie biologii, biologii molekularnej, biotechnologii, biochemii lub dziedzin pokrewnych uzyskanego nie wcześniej niż 7 lat przed rozpoczęciem zatrudnienia, do okresu tego nie wlicza się urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego i urlopu wychowawczego udzielonych na zasadach określonych w przepisach Kodeksu pracy). Osoby, które w momencie składania dokumentów konkursowych nie posiadają jeszcze stopnia naukowego doktora zobowiązane są dostarczyć podpisane przez promotora oświadczenie o stanie zaawansowania pracy doktorskiej i planowanym terminie obrony oraz dostarczyć dyplom doktorski niezwłocznie po uzyskaniu stopnia doktora, ale jeszcze przed podjęciem pracy na stanowisku typu post-doc.
  • wysoka ocena pracy doktorskiej potwierdzona opinią opiekuna naukowego lub w przypadku osób, które w momencie składania dokumentów konkursowych nie posiadają jeszcze stopnia naukowego doktora, wyróżniająca się praca magisterska potwierdzona opinią opiekuna naukowego,
  • pozytywna opinia kierownika zakładu/katedry lub opiekuna naukowego,
  • czynny udział w życiu naukowym poprzez publikowanie w czasopismach z listy ISI oraz udział w konferencjach naukowych,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym (w mowie i piśmie) umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w pracy laboratoryjnej, aktywny udział w konferencjach oraz przygotowanie publikacji naukowych.
Wymagania dotyczące wiedzy i doświadczenia w pracy laboratoryjnej stawiane kandydatowi:
  1. doktorat w dziedzinie związanej z tematyką planowanych badań, 
  2. wiedza o strukturze i własnościach biofizycznych DNA i chromatyny, mechanizmach powstawania i naprawy uszkodzeń DNA, w tym jedno-i dwuniciowych pęknięć, 
  3. znajomość podstaw teoretycznych oraz udokumentowane praktyczne doświadczenie w zastosowaniach mikroskopii konfokalnej i technik przetwarzania i analizy obrazu cyfrowego w badaniach komórkowych (w tym dekonwolucja obrazów trójwymiarowych, metody usuwania szumów z obrazów konfokalnych, algorytm SRRF, rejestracja fluorescencyjnych obrazów żywych komórek), 
  4. podstawowa wiedza o mikroskopowych fluorescencyjnych technikach wysokorozdzielczych (szczególnie dSTORM, SIM), 
  5. znajomość podstawowych techniki biologii komórkowej, biochemii, biologii molekularnej (w tym konstrukcja plazmidów, CRISPR, Western blot, immunofluorescencja, prowadzenie hodowli komórek in vitro). 
Procedura rekrutacyjna: 
Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie na adres e-mail kierownika projektu, prof. dr. hab. Jerzego Dobruckiego (jerzy.dobrucki@uj.edu.pl):
  • życiorysu z informacją na temat dorobku naukowego,
  • listu motywacyjnego z informacją na temat osób mogących wystawić opinię na temat kandydata.
Dodatkowo Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć w Sekretariacie ds. ogólnych WBBiB (Kraków, ul. Gronostajowa 7, II piętro, pokój D212) następujące dokumenty:
  1. podanie,
  2. życiorys,
  3. kwestionariusz osobowy,
  4. odpis dyplomu doktorskiego lub magisterskiego,
  5. wykaz publikacji (z podaniem IF, cytowań oraz indeksu Hirscha) oraz spis wystąpień konferencyjnych,
  6. opinię kierownika zakładu lub opiekuna naukowego o działalności naukowej kandydata,
  7. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  8. oświadczenie w trybie art. 109 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym,
  9. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących własności intelektualnej i ochrony prawnej dóbr intelektualnych,
  10. informację o przetwarzaniu danych osobowych.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 września 2018.
Uwaga: Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.