Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Oferta stypendium dla doktoranta w Zakładzie Mikrobiologii

Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w Zakładzie Mikrobiologii na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ w projekcie FIRST TEAM pt. „Epigenetyka paradontozy: metylacja DNA w rozwoju choroby i jako potencjalny cel terapeutyczny”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 września 2018 r.

Nazwa stanowiska: stypendysta-doktorant
Dziedzina: mikrobiologia, immunologia
Forma wynagradzanie: umowa stypendialna
Kwota wynagrodzenia: 3 500 zł/miesiąc (kwota nie podlega opodatkowaniu)
Data rozpoczęcia pracy: 1 października 2018
Maksymalny okres zatrudnienia: 36 miesięcy
Instytucja zatrudniająca: Zakład Mikrobiologii, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński
Kierownik projektu: dr Aleksander Grabiec
Tytuł projektu: „Epigenetyka paradontozy: metylacja DNA w rozwoju choroby i jako potencjalny cel terapeutyczny”.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 września 2018

Opis projektu:
Celem projektu jest szczegółowa charakterystyka patologicznych zmian w metylacji DNA w tkance i izolowanych komórkach dziąsła pacjentów z przewlekłym zapaleniem przyzębia, określenie wpływu Porphyromonas gingivalis na system metylacji DNA w komórkach dziąsła oraz identyfikacja biologicznych konsekwencji tych zmian w kontekście chronicznego stanu zapalnego i interakcji patogen-gospodarz. Badania te nie tylko pogłębią naszą wiedzę na temat tej choroby, ale również mogą pozwolić na identyfikację nowych celów terapeutycznych, w przyszłości stanowiących podstawę dla testowania nowych klas leków w terapii schorzeń przyzębia.

Zadania badawcze:

  1. Badania in vitro i in situ metylacji DNA globalnie i na poziomie poszczególnych promotorów w fibroblastach dziąsła (GF), fibroblastach więzadła przyzębia (PLF) i wycinkach tkanki dziąsła pacjentów z PZP.
  2. Analiza wpływu P. gingivalis i stanu zapalnego na metylację DNA na poziomie promotorów w komórkach GF i PLF.
  3. Funkcjonalne badania biologicznych konsekwencji zmian wzorców metylacji DNA w komórkach dziąsła.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  1. Tytuł magistra lub jego ekwiwalent w takich dziedzinach, jak biotechnologia, biochemia lub pokrewne.
  2. Doświadczenie w pracy z pierwotnymi komórkami eukariotycznymi oraz w podstawowych technikach biologii komórki (ELISA, Western blot, qPCR) udokumentowane wynikami w pracy magisterskiej lub publikacji.
  3. Doświadczenie w pracy z bakteriami anaerobowymi.
  4. Doświadczenie w badaniach epigenetycznych (modyfikacje histonów i DNA, regulacja enzymów epigenetycznych) będzie mile widziane.
  5. Znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym w mowie i piśmie.
  6. Umiejętność samodzielnej organizacji swojej pracy i dokumentowania pracy eksperymentalnej
  7. Zaangażowanie, sumienność i niezawodność oraz dyspozycyjność do pracy w niestandardowych godzinach.
  8. Umiejętność pracy w grupie.

​Lista wymaganych dokumentów:

  • Podanie/list motywacyjny
  • Życiorys z opisem dotychczasowego doświadczenia w pracy laboratoryjnej.
  • Odpis dyplomu magisterskiego,
  • Oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących własności intelektualnej i ochrony prawnej dóbr intelektualnych ze strony: www.dso.uj.edu.pl/druki-do-pobrania/dokumenty-dla-kandydatow-pracownikow
  • Dane kontaktowe do osób mogących udzielić referencji.

​Procedura rekrutacyjna:

Osoby zainteresowana ofertą proszone są o przesłanie w/w dokumentów drogą elektroniczną pod adres: aleksander.grabiec@uj.edu.pl.

Do wiadomości należy dołączyć następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji  zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późń. zm.)”.