AKTUALNOŚCI Z ROKU 2023

Grant Morris Animal Foundation

Dr Amir Aliramezani z Zakładu Mikrobiologii otrzymał finansowanie dla młodych naukowców – Fellowship Training Award – z Morris Animal Foundation. MAF to największa na świecie międzynarodowa organizacja sponsorująca badania nad zdrowiem zwierząt.
więcej o Grant Morris Animal Foundation
Studenci WBBiB ze stypendiami Ministra na rok 2022/2023

Laureatami konkursu MEiN o stypendium za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe zostali Mariia Melnykova oraz Jakub Jeżowski. Obydwoje studiują biotechnologię molekularną.
więcej o Studenci WBBiB ze stypendiami Ministra na rok 2022/2023
Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny

W renomowanym czasopiśmie „Nature” 30 marca br. ukazała się praca rzucająca światło na najwcześniejsze, molekularne etapy procesu widzenia u ssaków. Wśród autorów artykułu jest dr Przemysław Nogły, obecnie związany z Centrum Dioscuri Dynamiki Strukturalnej Receptorów na WBBiB. Opublikowane wyniki są zwieńczeniem wieloletnich badań prowadzonych przez naukowców z Instytutu Paula Scherrera w Szwajcarii.
więcej o Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny
Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri

28 marca w Collegium Novum odbyła się uroczystość otwarcia na Uniwersytecie Jagiellońskich trzech Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri. Jednym z nich jest Centrum Dynamiki Strukturalnej Receptorów zlokalizowane na WBBiB i kierowane przez dr. Przemysława Nogłego.
więcej o Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri
Do trzech razy sztuka. Rzecz o szczepionkach

Na stronach serwisu Rzecz o Innowacjach oraz Rzeczpospolita ukazał się wywiad z dr. inż. Mieszkiem Wilkiem z Zakładu Immunologii dotyczący projektu pt. „Regulacja szlaku przekazu sygnału SLPI-IL17 podczas infekcji dróg oddechowych oraz po szczepieniu”.
więcej o Do trzech razy sztuka. Rzecz o szczepionkach
Wydarzenie w ramach minionego TJK

Spotkanie dotyczące opinii potencjalnych pracodawców na temat umiejętności studentów WBBiB odbędzie się we wtorek, 28 marca 2023 r. o godz. 17.15 w sali D107.
więcej o Wydarzenie w ramach minionego TJK
TJK na WBBiB

​W połowie marca na Uniwersytecie Jagiellońskim po raz kolejny odbędzie się Tydzień Jakości Kształcenia. Obok ogólnouniwersyteckich wydarzeń poszczególne wydziały przygotowują spotkania przeznaczone specjalnie dla swoich studentów i pracowników. Zachęcamy do zapoznania się z tegoroczną ofertą WBBiB przygotowaną w ramach TJK.
więcej o TJK na WBBiB
​Dr Paweł Ferdek z Zakładu Biologii Komórki laureatem konkursu NCN

Pod koniec lutego na stronie NCN opublikowane została lista rankingowa projektów rekomendowanych do finansowania w ramach 12 edycji konkursu SONATA BIS.
więcej o ​Dr Paweł Ferdek z Zakładu Biologii Komórki laureatem konkursu NCN
Na pograniczu biologii, chemii i fizyki

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję wykładów z cyklu „Na pograniczu biologii, chemii i fizyki”.
więcej o Na pograniczu biologii, chemii i fizyki
TARGI PRACY NA UJ

Zapraszamy studentów do udziału w nadchodzących wiosennych Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego! Wydarzenie odbędzie się w dniach 13–15 marca 2023!
więcej o TARGI PRACY NA UJ