Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zajęcia w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

Zajęcia w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

Pomimo pandemii pracownicy WBBiB nadal prowadzą zajęcia zdalne dla uczniów szkół ponagimnazjalnych w ramach „Małopolskiej Chmury Edukacyjnej”

 „Małopolska Chmura Edukacyjna” to wieloletnie przedsięwzięcie finansowane z funduszy UE, w które zaangażowany jest Urząd Marszałkowski, uczelnie wyższe z regionu (w tym 6 uczelni z Krakowa) oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Celem projektu jest przekazywanie wiedzy oraz przybliżania uczniom osiągnięć naukowych uczelni wyższych. W ramach przedsięwzięcia prowadzone są m.in. wirtualne i rzeczywiste zajęcia w postaci wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych. 

WBBiB bierze udział w „Chmurze” od roku 2017 i wspólnie z Wydziałem Biologii UJ realizuje zajęcia z obszaru biologii. W normalnych warunkach pracownicy WBBiB prowadzili zajęcia online w ciągu tygodnia oraz rzeczywiste warsztaty w czasie weekendów. Obecnie prowadzone są jedynie zajęcia w trybie zdalnym.

W zajęciach uczestniczą uczniowie z 15 liceów z Krakowa, Limanowej, Bochni, Tarnowa, Nowego Targu, Chrzanowa, Nowego Sącza, Zakopanego, Gorlic i Tuchowa.

W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowani są pracownicy WBBiB z Zakładów: Fizjologii i Biologii Rozwoju Roślin, Fizjologii i Biochemii Roślin, Biofizyki oraz Biologii Komórki.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron