Medale i nagrody

Na uroczystym posiedzeniu Senatu UJ zwołanym z okazji Święta Edukacji Narodowej pracownicy i studentka WBBiB uhonorowani zostali uczelnianymi nagrodami oraz odznaczeniami państwowymi.

W czasie spotkania, które odbyło się w 14 października w Auditorium Maximum rektor UJ prof. dr hab. Jacek Popiel złożył wszystkim nagrodzonym serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów życiowych oraz osiągnięć w pracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali inż. Barbara Czuba-Pełech i dr Tomasz Panz z Zakładu Biofizyki.

Za wybitne zasługi dla oświaty i wychowania oraz za kształcenie młodej kadry naukowej Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał prof. dr hab. Andrzej Kozik, kierownik studiów I i II stopnia z biochemii.

Laureatami Nagrody Ministra Edukacji i Nauki nadanej postanowieniem z lutego 2021 roku został zespół z Zakłady Biofizyki Komórki w składzie: prof. dr hab. Jerzy Dobrucki, dr Magdalena Kordon-Kiszala, dr Kamil Solarczyk i dr Mirosław Zarębski.

Uniwersytecką Nagrodę im. Hugona Kołłątaja za intensywną i owocną współpracę ze szkołami średnimi i rozbudzania aspiracji edukacyjnych wśród młodzieży otrzymał zespół w składzie: dr hab. Martyna Elas, prof. UJ (Zakład Biofizyki), dr Paweł Jedynak (Zakład Fizjologii i Biochemii Roślin), dr hab. Beata Kurdziel, prof. UJ (Zakład Fizjologii i Biochemii Roślin), dr Monika Rak (Zakład Biologii Komórki) i i dr Magdalena Tworzydło (Dziekanat).

Studentka biotechnologii – Ida Kupś – otrzymała Nagrodę im. Henryka Jordana za wybitne osiągnięcia w sporcie (wspinaczka górska) w roku akademickim 2020/2021.

Rektor UJ prof. Jacek Popiel wręcza nagrodę im. Hugona Kołłątaja Zespołowi WBBiB

Rektor UJ prof. Jacek Popiel wręcza nagrodę im. Henryka Jordana studentom UJ