Wykład profesora Weissmana na festiwalu Copernicus

​W najbliższą środę, 7 października 2020 r. o godz. 181.00 w ramach Copernicus Festival współorganizowanego przez uniwersyteckie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych odbędzie się wykład profesora Irvinga Weissmana pt. „Stem cells and the future of humanity”.

Z powodu pandemii tegoroczna edycja festiwalu, w tym wykład profesora Weismana, został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej. Festiwalowe wydarzenia będzie można śledzić na kanale YouTube, na Facebooku oraz na podcastach Spotify. Po wykładzie profesora Weismanna odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dr Krzysztof Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej.

Profesor Irving Weissman z kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda nazywany ojcem hematopoezy – jego prace przyczyniły się do wyjaśnienia, w jaki sposób z pojedynczej komórki macierzystej, powstają wyspecjalizowane komórki krwi. Profesor Weissman jest także ekspertem w dziedzinie biologii nowotworowych komórek macierzystych.