Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

TJK na WBBiB

TJK na WBBiB

W dniach od 13 do 15 marca w ramach uczelnianego Tygodnia Jakości Kształcenia na WBBiB odbywać się będą debaty i warsztaty z udziałem studentów oraz dydaktyków i naukowców. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach!

HARMONOGRAM WYDARZEŃ ORGANIZOWANYCH NA WBBiB W RAMACH TJK 2024

Środa, 13 marca 2024, godz. 13.00–14.30, sala 1.01.13
Sejmik studentów Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Prowadzenie: Marzena Semaj (przewodnicząca WRSS) i komisja dydaktyczna WRSS

Debata na temat jakości kształcenia oraz poziomu satysfakcji ze studiowania prowadzona w gronie studentów wszystkich kierunków studiów realizowanych na WBBiB oraz przedstawicieli Wydziałowego Zespołu Dosko-nalenia Jakości Kształcenia. Celem spotkania jest zdiagnozowanie istniejących problemów oraz przedstawienie propozycji ich wyeliminowania. Tematem dyskusji będą m.in. programy studiów, metodologia prowadzenia zajęć oraz działania kadry dydaktycznej i administracyjnej. Wnioski przedstawione przez studentów zostaną spisane i przekazane Dziekan WBBiB ds. dydaktyki. Organizatorzy zachęcają do jak najliczniejszego udziału w sejmiku. Równocześnie, w celu zapewnienia merytorycznej i konstruktywnej dyskusji proszą uczestników o wcześniejsze zastanowienie się nad sprawami wymagającymi zmian w mniejszych gronach koleżeńskich.

Czwartek, 14 marca 2024, godz. 11.00–12.30, sala 1.01.13
Ukryty potencjał Office 365, czyli jakie możliwości daje nam pakiet Microsoft i jak usprawnić dzięki niemu swoją pracę
Prowadzenie: dr Marcin Zawrotniak

Pakiet Microsoft Office 365 dostarcza szeregu narzędzi do pracy biurowej, zespołowej oraz dydaktycznej, takich jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneDrive oraz MS Teams. Łącząc niniejsze narzędzia za pomocą usług „chmurowych” poprzez konto pracownicze UJ, stworzono bardzo wydajny system wymiany informacji oraz współpracy w ramach wspólnych dokumentów. Na warsztatach zaprezentowane zostaną zasady działania oraz zależności pakietu Office 365, a także jego wybrane funkcjonalności, umożliwiające współdzielenie plików, współpracę oraz pracę zespołową, zabezpieczanie i przechowywanie plików w „chmurze”, pracę z wersjami i wie-le innych. Zapraszamy!

Piątek, 15 marca 2024, godz. 11.00–12.00, sala 1.01.13
Twoje Ścieżki Kariery by ŚwistakTM, czyli jak opracować swoje ścieżki kariery na uczelni
Prowadzenie: Bartłomiej Świstak Piotrowski

Nazywam się Bartłomiej Świstak Piotrowski i jestem konsultantem strategii biznesowych. Od lat pracuję z menedżerami i właścicielami firm, a także liderami społecznymi i osobami ze środowiska naukowego. Ścieżki Kariery by ŚwistakTM to narzędzie, które ma za zadanie wspierać w uporzą-dkowaniu ścieżek kariery i budowaniu marki osobistej. Może być też pomocne w ustaleniu priorytetów życia prywatnego. Warto z niego skorzystać, ponieważ pomoże Ci uporządkować wiele kwestii, nad którymi właśnie się zastanawiasz.

To narzędzie jest odpowiednie dla Ciebie jeśli:

  • realizujesz kilka projektów na raz,
  • stoisz przed podjęciem ważnych decyzji zawodowych,
  • wahasz się przed podjęciem decyzji lub odczuwasz związany z nią lęk,
  • czujesz, że masz zbyt wiele obowiązków, ale boisz się z któregoś zrezygnować,
  • chcesz dowiedzieć się, co w Twoim życiu (prywatnym lub zawodowym) jest dla Ciebie naprawdę ważne,
  • chcesz zbudować silną markę osobistą.

Piątek, 15 marca 2024, godz. 13.00, sala 1.01.13
Panel dyskusyjny: wymiana doświadczeń dotyczących AI między nauczycielami akademickimi
Prowadzenie: dr Michał Gabruk, dr Marcin Zawrotniak, mgr inż. Kamil Trzebuniak

Dyskusja poświęcona wykorzystaniu sztucznej inteligencji w dydaktyce i pracy naukowej nauczycieli akademic-kich stanowi doskonałą okazję do zgłębienia innowacyjnych metod nauczania oraz prowadzenia badań. Uczestnicy spotkania będą mieli szansę dowiedzieć się, jakie konkretne korzyści niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji. Omówione zostaną praktyczne zastosowania AI w doskonaleniu procesów edukacyjnych i automatyzacji działań badawczych, co może zmienić oblicze edukacji i nauki akademickiej. Jednym z głównych tematów dyskusji będzie sposób radzenia sobie z wyzwaniami związanymi z implementacją sztucznej inteligencji w praktyce nauczycielskiej. Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń z osobami, które już korzystały z narzędzi opartych o AI ułatwi wszystkim niezdecydowanym sięgnięcie po nową technologię. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w wydarzeniu!