Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Stypendium dla studenta

Konkurs na stanowisko studenta-stypendysty w Zakładzie Biochemii Komórki w ramach realizacji projektu badawczego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 kwietnia 2024 r.

Stanowisko: stypendysta-student
Liczba stypendiów: 1
Miejsce realizacji projektu: Zakład Biochemii Komórki oraz Zakład Chemii Fizycznej i Elektrochemii (Zespół Nanotechnologii Polimerów i Biomateriałów)
Kierownik projektu: dr hab. Monika Bzowska
Źródło finansowania: Narodowe Centrum Nauki, konkurs OPUS25
Termin przyjmowania zgłoszeń: 18 kwietnia 2024 r.
Okres zatrudnienia: 12 miesięcy z możliwością przedłużenia
Data rozpoczęcia pracy: 2 maja 2024 r.

Poszukujemy studentki/studenta zainteresowanego prowadzeniem badań w ramach projektu pt. Jak uderzyć w białka wewnątrzkomórkowe, które nie są, a mogłyby stać się celem terapii przeciwnowotworowych – opracowanie i charakterystyka zaawansowanej nanoplatformy do transportu specyficznych przeciwciał monoklonalnych do wnętrza komórki.

Projekt jest realizowany przez interdyscyplinarny zespół badaczy z Zakładu Biochemii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Zakładu Chemii Fizycznej i Elektrochemii (Zespół Nanotechnologii Polimerów i Biomateriałów) Wydziału Chemii.

Opis projektu
Celem projektu jest opracowanie i charakterystyka fizyko-chemiczna oraz biologiczna nanomateriałów (liposomów) przeznaczonych do dostarczania przeciwciał monoklonalnych do komórek nowotworowych.

Wymagania
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają następujące kryteria kwalifikacyjne:

  • są studentami chemii, biochemii lub biotechnologii,
  • znają i stosowali już metody wykorzystywane w procesie syntezy liposomów oraz metody pozwalające na fizykochemiczną charakterystykę liposomów,
  • mają silną motywację do pracy naukowej, są samodzielne, znakomicie odnajdują się w pracy zespołowej,
  • dobrze znają język angielski,
  • dobrze opanowały użytkowe programy komputerowe (pakiet Office),
  • potrafią prowadzić eksperymenty i analizować uzyskane wyniki.

Zadania badawcze

Prowadzenie badań zaplanowanych w ramach projektu, w tym m.in.:

  • synteza i charakterystyka fizykochemiczna liposomów,
  • optymalizacja procedury zamykania przeciwciał w liposomy,
  • określenie stabilności liposomów z przeciwciałami.

Procedura rekrutacyjna

Zgłoszenia/zapytania należy przesyłać drogą elektroniczną pod adres: monika.bzowska@uj.edu.pl z dopiskiem w temacie wiadomości OPUS25_student. Zgłoszenie powinno zawierać (w formie jednego pliku pdf):

  • podanie (list motywacyjny),
  • CV z uwzględnieniem dorobku naukowego (publikacje, konferencje itp.).

Do dokumentów należy dołączyć oświadczenie:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy na potrzeby niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji prowadzonego przez Zakład Biochemii Komórki WBBiB UJ, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia (UE) 2016/679 Parlamentu i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 / WE (RODO)”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 kwietnia 2024 roku.