Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Etat asystenta w Zakładzie Biofizyki Obliczeniowej i Bioinformatyki

Konkurs na asystenta (grupa pracowników badawczo-dydaktycznych) w Zakładzie Biofizyki Obliczeniowej i Bioinformatyki. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 11 stycznia 2024 r.

Liczba etatów: 1
Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę
Wymiar czasu pracy: pełny etat
Planowany okres zatrudnienia: 1 rok z możliwością przedłużenia zatrudnienia
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: marzec 2024 r.
Wynagrodzenie: wg Regulaminu wynagradzania UJ
Termin składania zgłoszeń: 11 stycznia 2024
Forma składania zgłoszeń: pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.wbbib@uj.edu.pl, tytuł wiadomości – Asystent w ZBOiB
Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 29 lutego 2024
Sposób informowania o wynikach konkursu: pocztą elektroniczną

Kryteria kwalifikacyjne
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym: ·

  • posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny,
  • wykazują predyspozycje do pracy badawczej,
  • posiadają przygotowanie do prowadzenia pracy dydaktycznej.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

  1. Udokumentowana (certyfikaty ukończenia odpowiednich kursów lub własne publikacje) umiejętność programowania w co najmniej dwóch z następujących języków programowania: Python, C++, R.
  2. Biegła i potwierdzona własnymi publikacjami znajomość co najmniej dwóch spośród następujących zagadnień: modelowanie molekularne, bioinformatyka, biologia syntetyczna i systemowa, nauczanie maszynowe, uczenie głębokie.
  3. Biegła znajomość języka polskiego w mowie i w piśmie.
  4. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, potwierdzona certyfikatem lub innymi osiągnięciami, umożliwiająca swobodną komunikację w tym języku w mowie i piśmie.

Atutem będzie także:

  1. Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w języku polskim ze studentami na kierunkach o profilu biologicznym (np. bioinformatyka, biochemia, biotechnologia, biofizyka) lub innych nauk ścisłych (w szczególności: matematyka, fizyka, chemia) z zakresu programowania, bioinformatyki, modelowania molekularnego, matematyki wyższej lub informatyki.
  2. Biegła znajomość systemu operacyjnego GNU/Linux (użytkowanie i administrowanie) oraz otwartoźródłowego oprogramowania użytkowego.

Zakres obowiązków/Opis zadań
Według Regulaminu Pracy UJ – Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Wymagane dokumenty aplikacyjne

  1. CV,
  2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  3. kopia dyplomu magisterskiego lub doktorskiego – jeżeli Kandydat/Kandydatka posiada,
  4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata/Kandydatki,
  5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.

Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/konkursy

Dodatkowe dokumenty aplikacyjne:

  1. certyfikat potwierdzający znajomości języka polskiego co najmniej na poziomie B2 (dotyczy osób, dla których język polski nie jest językiem ojczystym)
  2. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i liczby stron),
  3. list rekomendacyjny,
  4. ewentualna informacja o rodzaju i liczbie prowadzonych wcześniej zajęć dydaktycznych,
  5. opinia o predyspozycjach Kandydata/Kandydatki do pracy nauczyciela akademickiego – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydat /Kandydatka takiej ocenie podlegał/a oraz o działalności naukowej,
  6. kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i nabyte umiejętności – potencjalnie istotne w pracy nauczyciela akademickiego.

Przebieg postępowania konkursowego

Pierwszym etapem postępowania konkursowego jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Oferty, które przejdą pozytywnie weryfikację formalną podlegają ocenie merytorycznej podczas, której może zostać przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna (bezpośrednio lub za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej), po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kandydatem/Kandydatką.

Od negatywnej oceny Komisji konkursowej, Kandydatowi/Kandydatce przysługuje prawo do złożenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji.

Proces konkursowy prowadzony jest zgodnie z Polityką Otwartej, Transparentnej i Merytorycznej Rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 11 stycznia 2024 r. pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.wbbib@uj.edu.pl. W tytule wiadomości należy napisać: Asystent w ZBOiB

Pytania należy kierować do kierownika Zakładu Biofizyki Obliczeniowej i Bioinformatyki dr. hab. Krzysztofa Murzyna, prof. UJ na adres e-mail: krzysztof.murzyn@uj.edu.pl

Przy wyborze Kandydatów/Kandydatek Uniwersytet Jagielloński kieruje się zasadami zawartymi w Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.

Pliki do pobrania
docx
Ogłoszenie BIP