Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Etat adiunkta w Zakładzie Biochemii Fizycznej

Konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Biochemii Fizycznej WBBiB UJ w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych (dyscyplina: nauki biologiczne). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 listopada 2023 r.

Liczba etatów: 1
Rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony
Wymiar czasu pracy: pełny etat
Termin składania zgłoszeń: do 8 listopada 2023 r.
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 1 stycznia 2024 r.
Wynagrodzenie: wg Regulaminu wynagradzania UJ

Kryteria kwalifikacyjne
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 3) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 165 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  • posiadają co najmniej stopień doktora
  • posiadają odpowiedni dorobek naukowy
  • biorą czynny udział w życiu naukowym
  • posiadają doświadczenie w pracy dydaktycznej.

Dodatkowe wymagania i oczekiwania:

  1. znaczący dorobek naukowy z zakresu szeroko pojętej biochemii,
  2. praktyczna znajomość technik stosowanych w badaniach z zakresu biochemii fizycznej i biologii molekularnej,
  3. udokumentowana biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (nie dotyczy obywateli polskich),
  4. udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w języku polskim ze studentami na kierunkach biochemicznych/biotechnologicznych/biologicznych,
  5. znajomość języka angielskiego, potwierdzona certyfikatem, umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami w tym języku,
  6. atutem będzie także: a) doświadczenie w realizacji projektów badawczych; b) udział w konferencjach naukowych o zasięgu międzynarodowym; c) doświadczenie w pozyskiwaniu środków na badania naukowe.

Zakres obowiązków/Opis zadań
wg Regulaminu Pracy UJ – Załącznik nr 1 – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców, · wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. zajęć sportowych, możliwości zakupu Karty Multisport i skorzystania z pakietów medycznych oraz ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Wymagane dokumenty aplikacyjne:

  1. CV,
  2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego – jeżeli Kandydatki/Kandydata posiada,
  4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydatki/Kandydata,
  5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.

Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie Centrum Spraw Osobowych UJ.

Dodatkowe dokumenty aplikacyjne:

  1. certyfikat potwierdzający znajomości języka polskiego co najmniej na poziomie B2 (dotyczy osób, dla których język polski nie jest językiem ojczystym),
  2. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i liczby stron),
  3. recenzje pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka/Kandydat posiada,
  4. informacja o realizowanych zajęciach dydaktycznych,
  5. kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje lub nabyte umiejętności,
  6. informacja o udziale w projektach badawczych i konferencjach naukowych, o działalności organizacyjnej oraz o współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym,
  7. opinia o predyspozycjach Kandydatki/Kandydata do pracy nauczyciela akademickiego – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydatka/Kandydat takiej ocenie podlegała/ł oraz o działalności naukowej,
  8. dwa listy rekomendacyjne.

Przebieg postępowania konkursowego
Pierwszym etapem postępowania konkursowego jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Oferty, które przejdą pozytywnie weryfikację formalną podlegają ocenie merytorycznej podczas, której może zostać przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna (bezpośrednio lub za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej), po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kandydatem/Kandydatką. Od negatywnej oceny Komisji konkursowej, Kandydatowi/Kandydatce przysługuje prawo do złożenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji. Proces konkursowy prowadzony jest zgodnie z Polityką Otwartej, Transparentnej i Merytorycznej Rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres sekretariat.wbbib@uj.edu.pl, w tytule proszę zamieścić formułę REKRUTACJA ZBIOCHF – imię i nazwisko.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 30 listopada 2023 r.
Sposób informowania o wynikach konkursu: pocztą elektroniczną

Dodatkowe pytania należy kierować do Kierownik Zakładu Biochemii Fizycznej prof. dr hab. Marty Dziedzickiej-Wasylewskiej, na adres e-mail marta.dziedzicka-wasylewska@uj.edu.pl

Przy wyborze Kandydatów/Kandydatek Uniwersytet Jagielloński kieruje się zasadami zawartymi w Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla Kandydata do pracy
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej „RODO”) Uniwersytet Jagielloński informuje, że:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Jagielloński, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków, reprezentowany przez Rektora UJ.
  2. Uniwersytet Jagielloński wyznaczył Inspektora Ochrony Danych www.iod.uj.edu.pl, ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków. Kontakt z Inspektorem możliwy jest przez e-mail: iod@uj.edu.pl lub pod nr telefonu 12 663 12 25.
  3. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane w celu: a) przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu w ramach wykonania obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z ustawą – Kodeks pracy; b) przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu na podstawie wyrażonej zgody na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO – zgodą jest Pani/Pana wyraźne działanie w postaci przesłania Administratorowi CV. Zgoda na przetwarzania danych osobowych dotyczy danych, które dobrowolnie Pan/Pani przekazuje w ramach złożonego CV, a które nie wynikają z ustawy – Kodeks pracy.
  4. Obowiązek podania przez Pana/Panią danych osobowych wynika z przepisów prawa (dotyczy danych osobowych przetwarzanych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO). Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Poddanie danych osobowych przetwarzanych na podstawie zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO) jest dobrowolne.
  5. Pani/Pana dane będą przetwarzane przez czas trwania rekrutacji. W przypadku nie zawarcia z Panią/Panem umowy po zakończeniu procesu rekrutacji zostaną usunięte.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do: dostępu do treści swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania – na warunkach i zasadach określonych w RODO.
  7. Jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, posiada Pani/Pan również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych można przesłać e-mailem na adres: sekretariat.wbbib@uj.edu.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, ul. Gronostajowa 7,30 – 387 Kraków, lub wycofać osobiście stawiając się w Dziekanacie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, ul. Gronostajowa 7, 30–387 Kraków.
  8. Pani/Pana dane osobowe nie będą przedmiotem automatycznego podejmowania decyzji ani profilowania.
  9. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w razie uznania, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO.