Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

AKTUALNOŚCI

Piknik pod Dębem

W dniu 31 maja br. Dziekan WBBiB zaprasza całą społeczność akademicką Wydziału – pracowników, doktorantów i studentów – na „Piknik pod Dębem”. W programie wydarzenia nie zabraknie stałych punktów, takich jak występ chóru oraz aukcja roślin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.
więcej o Piknik pod Dębem

Doktorantki z WBBiB współautorkami istotnej pracy na temat wirusa Zika

W czasopiśmie „Cell Communication and Signalling” ukazała się praca pt. „Zika virus: mapping and reprogramming the entry”, w której wyjaśniony został mechanizm wnikania wirusa Zika do komórek gospodarza. Współautorkami artykułu są mgr Katarzyna Owczarek i mgr Yuliya Chykunova.
więcej o Doktorantki z WBBiB współautorkami istotnej pracy na temat wirusa Zika

Akcja Fascynujący Świat Roślin na UJ

17 maja 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach międzynarodowej akcji pod nazwą Fascynujący Świat Roślin (ang. Fascination of Plants Day) odbywać się będą warsztaty, wycieczki i pokazy dla zainteresowanych uczniów, klas, szkół. Rejestracja (obowiązkowa) na poszczególne wydarzenia jest możliwa za pośrednictwem strony http://www.plantday.com.pl
więcej o Akcja Fascynujący Świat Roślin na UJ

Wizyta prof. Agaty Exner

W drugim tygodniu kwietnia gościem WBBiB jest prof. Agata Exner z USA, specjalistka od obrazowania USG oraz wykorzystania ultrasonografii w terapiach różnego rodzaju. Pani Profesor przyjechała do Polski staraniem Zakładu Biofizyki w ramach programu ZintegrUJ.
więcej o Wizyta prof. Agaty Exner

Czuła metoda detekcji pęknięć DNA opracowana na WBBiB

Przy okazji badania mechanizmów naprawy uszkodzeń DNA grupa z Zakładu Biofizyki Komórki wynalazła czułą i relatywnie prostą metodę, która może być wykorzystana do testowania leków cytotoksycznych oraz w badaniach niepłodności.
więcej o Czuła metoda detekcji pęknięć DNA opracowana na WBBiB