Nagroda w konkursie FameLab

Dr Paweł Jedynak z Zakładu Biochemii i Fizjologii Roślin został jednym z trzech zwycięzców tegorocznej, 8. edycji konkursu dla naukowców FameLab. Finał konkursu odbył się w piątek w Warszawie.
więcej o Nagroda w konkursie FameLab
Studenckie Projekty Badawcze - harmonogram prezentacji

W poniedziałek, 27 maja, w godz. od 9.15 do 11.45 studenci WBBiB będą prezentować swoje Projekty Badawcze przed komisją. W tym roku do konkursu SPB zgłosiło się 10 zespołów.
więcej o Studenckie Projekty Badawcze - harmonogram prezentacji
Wyniki Konkursów NCN

Jedenaścioro badaczy z WBBiB – samodzielnych pracowników, młodych naukowców i doktorantów – uzyskało środki na realizację projektów w ramach rozstrzygniętych właśnie konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM. Kolejne dwie osoby zdobyły w tym roku granty w konkursie MINIATURA.
więcej o Wyniki Konkursów NCN
Piknik pod Dębem

W dniu 31 maja br. Dziekan WBBiB zaprasza całą społeczność akademicką Wydziału – pracowników, doktorantów i studentów – na „Piknik pod Dębem”. W programie wydarzenia nie zabraknie stałych punktów, takich jak występ chóru oraz aukcja roślin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.
więcej o Piknik pod Dębem
Doktorantki z WBBiB współautorkami istotnej pracy na temat wirusa Zika

W czasopiśmie „Cell Communication and Signalling” ukazała się praca pt. „Zika virus: mapping and reprogramming the entry”, w której wyjaśniony został mechanizm wnikania wirusa Zika do komórek gospodarza. Współautorkami artykułu są mgr Katarzyna Owczarek i mgr Yuliya Chykunova.
więcej o Doktorantki z WBBiB współautorkami istotnej pracy na temat wirusa Zika