Wykłady profesora Thoru Pedersona

W dniach od 9 do 17 maja profesor Pederson z University of Massachusetts Medical School wygłosi na WBBiB serię wykładów pod tytułem Advances in the Molecular and Cell Biology of Gene Expression poświęconych procesom zachodzącym w jądrze komórkowym. Dodatkowo, 15 maja odbędzie się prelekcja na temat historii Nagrody Nobla. Profesor Pederson przejeżdża do Krakowa na zaproszenie Zakładu Biofizyki Komórki.
więcej o Wykłady profesora Thoru Pedersona
Ruszyły przygotowania do „Pikniku pod dębem”

Zakład Biofizyki zaprasza gorąco do wzięcia udziału w „Pikniku pod dębem”. Tegoroczna edycja tego niezwykłego wydarzenie odbędzie się w piątek 8 czerwca, pod hasłem „Zdrowo czy nie zdrowo, ale na sportowo”. Specjalnie z myślą o kreatywnych studentach już teraz przygotowane zostały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Informacje o konkursach dla pracowników wkrótce.
więcej o Ruszyły przygotowania do „Pikniku pod dębem”
Wizyta prof. Juliana Kinderlerera

W dniach od 23 do 27 kwietnia gościć będziemy na WBBiB profesora Juliana Kinderlerera. Profesor Kinderlerer w latach 2006-2016 przewodniczył Europejskiej Grupie Etyki w Nauce i Nowych Technologiach (EGE). W czasie swego pobytu wygłosi 6 wykładów, za które studenci i doktoranci WBBiB mogą otrzymać 1 punkt ECTS. Profesor Kinderlerer przyjeżdża do Krakowa na zaproszenie dr. Gregora Beckera z Zakładu Biofizyki.
więcej o Wizyta prof. Juliana Kinderlerera
Cykl wykładów profesora Newby'ego

W maju na zaproszenie Zakładu Biotechnologii Medycznej z gościnną wizytą przebywać będzie na WBBiB prof. Andrew Newby z Uniwersytetu w Bristolu, specjalista w dziedzinie biologii naczyń krwionośnych. W dniach od 8 do 17 maja profesor Newby wygłosi serię wykładów pod wspólnym tytułem „Choroby układu krążenia: nowe strategie badawcze i kliniczne”.
więcej o Cykl wykładów profesora Newby'ego
Wykład prof. Helmuta Siesa

W najbliższy piątek, 13 kwietnia o godz. 12.00 prof. Helmut Sies z Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie, światowy autorytet w dziedzinie stresu oksydacyjnego, wygłosi na WBBiB wykład pt. „Towards understanding hydrogen peroxide in redox biology”.
więcej o Wykład prof. Helmuta Siesa