Egzotyczna nagroda dla „biohumanistów” z WBBiB

Mgr Adam Kłóś oraz dr hab. P. Płonka z Zakładu Biofizyki zostali wyróżnieni za działalność w zakresie biosemiotyki przez International Society for Biosemiotic Studies.
więcej o Egzotyczna nagroda dla „biohumanistów” z WBBiB
Artykuł w „Nature Plants”

W prestiżowym czasopiśmie „Nature Plants” (IF 13,3) ukazał się artykuł pt. Photocatalytic LPOR forms helical lattices that shape membranes for chlorophyll synthesis, którego autorami są pracownicy Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin – dr Michał Gabruk i prof. Jerzy Kruk.
więcej o Artykuł w „Nature Plants”
Monografia poświęcona YY1

Naukowcy z Zakładu Biochemii Fizycznej współautorami książki o białku YY1. Publikacja ukazała się staraniem wydawnictwa Academic Press, wchodzącego w skład grupy Elsevier.
więcej o Monografia poświęcona YY1
Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2020

​Prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB, został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka w corocznym plebiscycie prowadzonym przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.
więcej o Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2020
Studencka Konferencja „Genomica”

Studenci z koła „Mygen” zapraszają na organizowany w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Genetycznej „Genomica” cykl wykładów online, które odbędą się w dniach 14–28 kwietnia z wykorzystaniem platformy MS Teams.
więcej o Studencka Konferencja „Genomica”