Studenci WBBiB ze stypendiami Ministra na rok 2022/2023

Laureatami konkursu MEiN o stypendium za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe zostali Mariia Melnykova oraz Jakub Jeżowski. Obydwoje studiują biotechnologię molekularną.
więcej o Studenci WBBiB ze stypendiami Ministra na rok 2022/2023
Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny

W renomowanym czasopiśmie „Nature” 30 marca br. ukazała się praca rzucająca światło na najwcześniejsze, molekularne etapy procesu widzenia u ssaków. Wśród autorów artykułu jest dr Przemysław Nogły, obecnie związany z Centrum Dioscuri Dynamiki Strukturalnej Receptorów na WBBiB. Opublikowane wyniki są zwieńczeniem wieloletnich badań prowadzonych przez naukowców z Instytutu Paula Scherrera w Szwajcarii.
więcej o Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny
Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri

28 marca w Collegium Novum odbyła się uroczystość otwarcia na Uniwersytecie Jagiellońskich trzech Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri. Jednym z nich jest Centrum Dynamiki Strukturalnej Receptorów zlokalizowane na WBBiB i kierowane przez dr. Przemysława Nogłego.
więcej o Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri
Do trzech razy sztuka. Rzecz o szczepionkach

Na stronach serwisu Rzecz o Innowacjach oraz Rzeczpospolita ukazał się wywiad z dr. inż. Mieszkiem Wilkiem z Zakładu Immunologii dotyczący projektu pt. „Regulacja szlaku przekazu sygnału SLPI-IL17 podczas infekcji dróg oddechowych oraz po szczepieniu”.
więcej o Do trzech razy sztuka. Rzecz o szczepionkach
Wydarzenie w ramach minionego TJK

Spotkanie dotyczące opinii potencjalnych pracodawców na temat umiejętności studentów WBBiB odbędzie się we wtorek, 28 marca 2023 r. o godz. 17.15 w sali D107.
więcej o Wydarzenie w ramach minionego TJK