Krok do zrozumienia ewolucji sieci regulacyjnych genów

W renomowanym czasopiśmie PNAS ukazał się artykuł naukowy dotyczącej genu oskar. W pracy opisane zostały wyniki badań prowadzonych na Uniwersytecie Harvarda przez zespół prof. Cassandry Extavour, w skład którego wchodził dr Guillem Ylla, obecnie kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na WBBiB.
więcej o Krok do zrozumienia ewolucji sieci regulacyjnych genów
Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2023

​Dr inż. Mieszko Wilk z Zakładu Immunologii został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości.
więcej o Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2023
Wykłady dla licealistów

W piątek, 19 maja 2023 r. odbędzie się kolejna, trzecia już edycja wydziałowej akcji „Bio jest cool”, którem celem jest popularyzacja wiedzy o interdyscyplinarnych gałęziach nauk przyrodniczych – biochemii, biotechnologii, biofizyce oraz bioinformatyce.
więcej o Wykłady dla licealistów
Umowa dotycząca współpracy bioinformatycznej

W piątek, 21 kwietnia na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii gościła delegację przedstawicieli organizacji BGI , w tym m.in. dr Yin Ye, Dyrektor Generalny i Wykonawczy Grupy BGI oraz dr Xiao Minfeng, prodziekan BGI College. W czasie wizyty podpisany został protokół ustaleń między WBBiB oraz Collegem BGI.
więcej o Umowa dotycząca współpracy bioinformatycznej

Tytuł „Polski Produkt Przyszłości” dla MesoCellA-Ortho stworzonego w ramach projektu BioMiStem kierowanego przez prof. Ewę Zubę-Surmę z Zakładu Biologii Komórki we współpracy z firmą Galen Ortopedia Sp. z o.o.
więcej o Prestiżowe wyróżnienie dla biologicznego produktu leczniczego terapii zaawansowanej