AKTUALNOŚCI Z ROKU 2020

Wybory dziekańskie

29.06.2020
W piątek, 3 lipca 2020 r. o godz. 12.00, za pomocą programu MS TEAMS, odbyło się z się spotkanie pracowników WBBiB z Kandydatką do pełnienia funkcji Dziekana, prof. dr hab. Jolantą Jurą, w czasie którego prof. Jura przedstawiła swój program działania.
więcej o Wybory dziekańskie
List otwarty w „Nature”

24.06.2020
​Profesorowie Józef Dulak oraz Jan Potempa popisali list otwarty, w którym naukowcy wzywają do utworzenia Europejskiej Fundacji Humanitarnej działającej na wzór fundacji Billa i Melindy Gatesów. List ukazał się 23 czerwca 2020 r. na stronie czasopisma „Nature”.
więcej o List otwarty w „Nature”
Artykuły w „Journal of Investigative Dermatology”

24.06.2020
Dwa artykuły naukowców z naszego Wydziału zostały wyróżnione w lipcu na łamach miesięcznika „Journal of Investigative Dermatology” – czołowego na świecie czasopisma naukowego w dziedzinie dermatologii.
więcej o Artykuły w „Journal of Investigative Dermatology”
Praca w „JCI Insight”

09.06.2020
W „JCI Insight”, czasopiśmie wydawanym przez Amerykańskie Towarzystwo Badań Klinicznych (American Society for Clinical Investigation) ukazał się artykuł zespołu prof. Józefa Dulaka z Zakładu Biotechnologii Medycznej, w którym przedstawione zostały nowe mechanizmy dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD).
więcej o Praca w „JCI Insight”
​Publikacja w „Redox Biology”

08.06.2020
W prestiżowym czasopiśmie „Redox Biology” ukazał się artykuł autorstwa byłych i i obecnych pracowników i doktorantów WBBiB UJ, z Zakładów: Biofizyki, Biofizyki Obliczeniowej i Bioinformatyki, Biotechnologii Medycznej, Fizjologii i Biochemii Roślin oraz Biologii Komórki, a także z Małopolskiego Centrum Biotechnologii i Wydziału Chemii UJ.
więcej o ​Publikacja w „Redox Biology”
Europejskie Akademie Nauk ostrzegają

02.06.2020
​Na stronie Polskiej Akademii Nauk opublikowany został raport Naukowej Rady Doradczej Akademii Europejskich (European Academies’ Science Advisory Council – EASAC) i Federacji Europejskich Akademii Medycznych (Federation of European Academies of Medicine – FEAM) poświęcony medycynie regeneracyjnej.
więcej o Europejskie Akademie Nauk ostrzegają
Nowe Prezydium Komitetu Biotechnologii PAN

25.05.2020
Dnia 20 maja 2020 roku, w czasie wirtualnego posiedzenia prof. dr hab. Józef Dulak z Zakładu Biotechnologi Medycznej został wybrany zastępcą przewodniczącego Komitetu Biotechnologii PAN na kadencję 2020-2023.
więcej o Nowe Prezydium Komitetu Biotechnologii PAN
Najnowsze wyniki konkursów OPUS, PRELUDIUM, SONATA

21.05.2020
W dniu 18 maja 2020 r. Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawili listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów OPUS 18, SONATA 15, PRELUDIUM 18.
więcej o Najnowsze wyniki konkursów OPUS, PRELUDIUM, SONATA
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju

21.05.2020
Dr Aleksander Grabiec z Zakładu Mikrobiologii został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: Naukowiec przyszłości.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju
Komunikat Dziekana WBBiB z 15 maja 2020 r.

17.05.2020
Dziekan WBBiB wydał nowe rozporządzenia dot. prowadzenia zajęć dydaktycznych, sesji oraz egzaminów dyplomowych.
więcej o Komunikat Dziekana WBBiB z 15 maja 2020 r.