AKTUALNOŚCI Z ROKU 2020

Odejście dr. Damiana Ryszawego

11.09.2020
Doktor Damian Ryszawy z Zakładu Biologii Komórki nie żyje. W piątek dołączył do Największej Orkiestry. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 15 września 2020 r. w Zembrzycach.
więcej o Odejście dr. Damiana Ryszawego
WBBiB ma nowe władze dziekańskie

07.09.2020
W dniu 31 sierpnia 2020 r. w Librarii Collegium Maius doszło do przekazania władz rektorskich i dziekańskich. Nowym dziekanem WBBiB została prof. dr hab. Jolanta Jura, która do współpracy w roli prodziekanów zaprosiła dr. hab. Andrzeja Góreckiego i prof. dr. hab. Artura Osyczkę. Na drugą kadencję zostaje prodziekan ds. dydaktyki dr hab. Marta Michalik.
więcej o WBBiB ma nowe władze dziekańskie
Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia

28.08.2020
W Forum Akademickim ukazał się komentarz prof. Józefa Dulaka, kierownika Zakładu Biotechnologii Medycznej WBBiB i zastępcy przewodniczącego Komitetu Biotechnologii PAN, pt. „Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia”.
więcej o Komórki macierzyste: możliwości, nadzieje i ograniczenia
Zdobywcy Diamentowych Grantów 2020

18.08.2020
​9 sierpnia 2020, na stronie MNiSW opublikowana została lista laureatów 9. konkursu zorganizowanego w ramach programu Diamentowy Grant.
więcej o Zdobywcy Diamentowych Grantów 2020
Strona POB BioS

18.08.2020
Konkursy dla pracowników WBBiB w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza, Priorytetowy Obszar Badawczy – Biologia strukturalna i translacyjna (POB BioS)
więcej o Strona POB BioS
Artykuł w „Nature Communications”

18.08.2020
W czasopiśmie „Nature Communications” ukazał się artykuł, którego współautorką jest dr Agata Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej. W pracy przedstawiono molekularną mapę naczyń krwionośnych w węzłach chłonnych oraz zdefiniowano subpopulacje komórek śródbłonka zaangażowane w rekrutację leukocytów.
więcej o Artykuł w „Nature Communications”
Zakończenie roku

28.07.2020
Z dniem 31 lipca kończy się sesja letnia 2019/2020. W bieżącym semestrze, z powodu epidemii, na WBBiB nie odbędzie się uroczyste zakończenie roku organizowane tradycyjnie w auli kompleksu dydaktyczno-bibliotecznego.
więcej o Zakończenie roku
Wyniki konkursu na wydziałowe granty dla młodych naukowców 2020

23.07.2020
Wydziałowa Komisja ds. Rozwoju Młodych Naukowców oraz Uczestników Studiów Doktoranckich ogłosiła wyniki tegorocznego konkursu na Projekty Badawcze Młodych Naukowców i Doktorantów („BMN”). Środki finansowe otrzyma siedmioro doktorantów oraz czternaścioro pracowników WBBiB.
więcej o Wyniki konkursu na wydziałowe granty dla młodych naukowców 2020
Wydziałowa biotechnologia po raz 7. na I miejscu w rankingu „Perspektyw"

17.07.2020
17 lipca opublikowane zostały wyniki rankingów prowadzonych przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Po raz kolejny studia z biotechnologii prowadzone na WBBiB zajęły I miejsce w Rankingu Kierunków Studiów a Uniwersytet Jagielloński zajął I miejsce w Rankingu Uczelni Wyższych.
więcej o Wydziałowa biotechnologia po raz 7. na I miejscu w rankingu „Perspektyw"
Wybory członków Komitetu Biologii Molekularnej Komórki PAN na lata 2020-2023

03.07.2020
Profesor Zbigniew Madeja został wybrany do Komitetu Biologii Molekularnej Komórki PAN jako członek specjalista