Przejdź do głównej treści
Pomiń baner

AKTUALNOŚCI Z ROKU 2019

Tydzień Jakości Kształcenia

Tydzień Jakości Kształcenia

24.03.2019
W dniach od 8 do 12 kwietnia 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim odbywać się będzie Tydzień Jakości Kształcenia. W programie tegorocznego TJK znajduje się wiele ciekawych wydarzeń. Można się na nie zapisywać do 7 kwietnia za pośrednictwem strony: rejestracja.tjk.uj.edu.pl
więcej o Tydzień Jakości Kształcenia
Granty dla młodych naukowców i doktorantów WBBiB

Granty dla młodych naukowców i doktorantów WBBiB

24.03.2019
Ruszył Konkurs na Projekty Badawcze Młodych Naukowców oraz Uczestników Studiów Doktoranckich na WBBiB. Do 30 kwietnia 2019 r. pracownicy WBBiB (naukowi i naukowo-dydaktyczni), którzy nie przekroczyli 35. roku życia oraz doktoranci mogą składać składać projekty własnych badań i wnioski (formularz do pobrania w dalszej części ogłoszenia) o środki finansowe na ich przeprowadzenie.
więcej o Granty dla młodych naukowców i doktorantów WBBiB
Dr Jedynak finalistą konkursu FameLab

Dr Jedynak finalistą konkursu FameLab

12.03.2019
​Dr Paweł Jedynak z Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin przeszedł do finału konkursu FameLab. Nie jest to zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę skalę zaangażowania dr. Jedynaka w różne akcje popularyzujące naukę.
więcej o Dr Jedynak finalistą konkursu FameLab
Tytuł Człowieka Roku 2018 dla dr hab. Justyny Drukały

Tytuł Człowieka Roku 2018 dla dr hab. Justyny Drukały

12.03.2019
​Dr hab. Justyna Drukała, prof. UJ, kierownik Banku Komórek działającego przy Zakładzie Biologii Komórki WBBiB UJ, została Człowiekiem Roku 2018. Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest od 27 lat przez „Gazetę Krakowską”.
więcej o Tytuł Człowieka Roku 2018 dla dr hab. Justyny Drukały
Finaliści konkursów MAESTRO 10 i  HARMONIA 10

Finaliści konkursów MAESTRO 10 i HARMONIA 10

04.03.2019
Czworo badaczy z WBBiB UJ odniosło sukces w konkursach MAESTRO oraz HARMONIA. Wielomilionowe dofinansowanie z NCN uzyskali prof. Józef Dulak, prof. Alicja Józkowicz i dr Krzysztof Szade z Zakładu Biotechnologii Medycznej oraz prof. Jan Potempa z Zakładu Mikrobiologii.
więcej o Finaliści konkursów MAESTRO 10 i HARMONIA 10
Dzień Otwarty UJ 2019

Dzień Otwarty UJ 2019

04.03.2019
​W piątek, 22 marca, w godzinach od 9.00 do 15.00 w Auditorium Maximum tegoroczni maturzyści mają możliwość dowiedzenia się z pierwszej ręki wszystkiego, co ważne o czterech kierunkach studiów oferowanych przez WBBiB, czyli o Biotechnologii, Biochemii, Biofizyce molekularnej i Komórkowej oraz o Bioinformatyce.
więcej o Dzień Otwarty UJ 2019
Informacja o konkursie na „Granty dla Młodych Naukowców”

Informacja o konkursie na „Granty dla Młodych Naukowców”

25.02.2019
Przewodniczący Wydziałowej Komisji ds. Rozwoju Młodych Naukowców oraz Uczestników Studiów Doktoranckich, prof. dr hab. Leszek Fiedor, podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu konkursu na tzw. „Granty dla Młodych Naukowców”, w związku z nieokreśloną perspektywą budżetową Wydziału w bieżącym roku kalendarzowym.
więcej o Informacja o konkursie na „Granty dla Młodych Naukowców”
Nowi laureaci konkursu MINIATURA 2

Nowi laureaci konkursu MINIATURA 2

05.02.2019
Dr inż. Anna Hebda z Zakładu Biotechnologii Roślin oraz dr Mirosław Zarębski z Zakładu Biofizyki Komórki zostali laureatami kolejnej edycji konkursu MINIATURA 2 i uzyskali z NCN środki na badania pilotażowe.
więcej o Nowi laureaci konkursu MINIATURA 2
Wykłady dla licealistów z cyklu NA POGRANICZU BIOLOGII, CHEMII I FIZYKI

Wykłady dla licealistów z cyklu NA POGRANICZU BIOLOGII, CHEMII I FIZYKI

29.01.2019
5 lutego ruszyła kolejna edycja wykładów prowadzonych przez naukowców z WBBiB na zamówienie Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk. W tym roku prelekcje poświęcone są: związkom między biologią i fizyką, produktom inżynierii tkankowej, barwnikom biologicznym oraz paradontozie.
więcej o Wykłady dla licealistów z cyklu NA POGRANICZU BIOLOGII, CHEMII I FIZYKI
Naukowcy z WBBiB współautorami artykułu w Science Advances

Naukowcy z WBBiB współautorami artykułu w Science Advances

28.01.2019
W Science Adavances ukazała się praca, na temat udziału bakterii Porphyromonas gingivalis w chorobie Alzheimara oraz możliwości wykorzystania inhibitorów gingipain w terapii tego neurodegeneracyjnego schorzenia. Współautorami publikacji są pracownicy Zakładu Mikrobiologii WBBiB UJ.
więcej o Naukowcy z WBBiB współautorami artykułu w Science Advances