AKTUALNOŚCI Z ROKU 2019

Ciekawy artykuł autorstwa naukowców z Zakładu Biofizyki

02.07.2019
W najnowszym numerze czasopisma „Scientific Reports” badacze z Zakładu Biofizyki WBBiB opublikowali pracę, w której pokazali, że melanina w komórkach czerniaka obniża zdolności przerzutowe tych komórek w warunkach in vivo w mysim modelu zwierzęcym.
więcej o Ciekawy artykuł autorstwa naukowców z Zakładu Biofizyki
Wręczenie dyplomów ukończenia studiów

25.06.2019
Trwa ostatni tydzień egzaminów magisterskich. W piątek, 28 czerwca 2019 r. dyplomy ukończenia studiów odbiorą tegoroczni absolwenci kierunków Biotechnologia molekularna, Biofizyka, Biochemia, Bioinformatyka z biofizyką stosowaną oraz Molecular Biotechnology.
więcej o Wręczenie dyplomów ukończenia studiów

18.06.2019
Biotechnologia zdystansowała rywali i zwyciężyła w Rankingu Kierunków Studiów 2019. Uniwersytet Jagielloński zajął II miejsce w jubileuszowym 20. Rankingu Uczelni Wyższych ustępując o 0,8 punktu Uniwersytetowi Warszawskiemu.
więcej o Studia z biotechnologii prowadzone na WBBiB niezmiennie na I miejscu rankingu „Perspektyw"
Wstępne wyniki konkursu BMN 2019

14.06.2019
Przewodniczący Wydziałowej Komisji podał do wiadomości wstępne wyniki konkursu na Projekty Badawcze Młodych Naukowców oraz Uczestników Studiów Doktoranckich.
więcej o Wstępne wyniki konkursu BMN 2019
Nominacja do tytułu Symbol 2019

14.06.2019
Projekt kierowany przez dr hab. Ewę Zubę-Surmę stał się podstawą do nominowania WBBiB do tytułu Symbol 2019 w ramach programu promocyjnego prowadzonego wspólnie przez redakcje „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”.
więcej o Nominacja do tytułu Symbol 2019
Medal PLUS RATIO QUAM VIS

14.06.2019
​W czwartek, 13 czerwca, prof. John Douglas Simon, wybitny chemik i obecny rektor Uniwersytetu Lehigh w Bethlehem (Pensylwania, USA) został wyróżniony przez Uniwersytet Jagielloński srebrnym medalem PLUS RATIO QUAM VIS za rozwój współpracy pomiędzy Uniwersytetem Duke’a (Durham, Karolina Północna, USA) a naukowcami z Krakowa.
więcej o Medal PLUS RATIO QUAM VIS
Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia

07.06.2019
Na WBBiB otwarte zostały nowe kierunki studiów. To Bioinformatyka (trzyletnie studia licencjackie i dwuletnie studia magisterskie), Biofizyka molekularna i komórkowa (dwuletnie studia magisterskie) oraz płatne dwuletnie studia magisterskie w języku angielskim – Molecular Biotechnology – na które po raz pierwszy mogą się zapisywać Polacy.
więcej o Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia
Podsumowanie „Pikniku pod Dębem"

04.06.2019
Tegoroczny piknik, który odbył się 31 maja, był między innymi okazją do uczczenia 10. rocznicy powstania wydziałowego chóru, a aukcja roślin pozwoliła zgromadzić wyjątkowo duże środki na dwie organizacje pożytku publicznego.
więcej o Podsumowanie „Pikniku pod Dębem"
Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ

03.06.2019
Od środy, 12 czerwca, do niedzieli 23 czerwca, poprzez ERK będzie się można rekrutować do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, w ramach której WBBiB prowadzić będzie swój program kształcenia. Egzamin wstępny zaplanowany został na 2 lipca, a rozmowa kwalifikacyjna na 5 lipca 2019 r.
więcej o Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ
Wyniki konkursu na Studenckie Projekty Badawcze

28.05.2019
Znamy zwycięzców kolejnej edycji konkursu na Studenckie Projekty Badawcze. Własne badania poprowadzi przez następny rok 7 zespołów.
więcej o Wyniki konkursu na Studenckie Projekty Badawcze