Nagroda za badania nad depresją

Dr Dariusz Żurawek z Zakładu Biochemii Ogólnej został laureatem nagrody Dr. Holly Carsley Memorial

Dr Dariusz Żurawek przebywa obecnie na stażu podoktorskim w Montrealu w Kanadzie, gdzie na Uniwersytecie McGilla prowadzi badania z zakresu molekularnych mechanizmów leżących u podstaw zróżnicowanej odpowiedzi na leczenie przeciwdepresyjne u ludzi.

Celem nagrody Dr. Holly Carsley Memorial, ufundowanej przez Douglas Foundation oraz Douglas Research Centre – Instytucji zafiliowanej z Uniwersytetem, jest uznanie wybitnych młodych naukowców pracującej w Douglas Research Centre oraz zachęcenie ich do kontynuowania badań, których wyniki mogą się przyczynić do lepszego zrozumienia mechanizmów depresji oraz poprawy diagnostyki i leczenia tej choroby.