AKTUALNOŚCI Z ROKU 2021

Nominacje PAU

Prof. Alicja Józkowicz z Zakładu Biotechnologii Medycznej została członkiem-korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o Nominacje PAU
Rozstrzygnięcie konkursu SHENG 2

Profesor Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej został jednym z 18 laureatów międzynarodowego konkursu SHENG 2.
więcej o Rozstrzygnięcie konkursu SHENG 2
​Nowa wydziałowa pracownia

Z początkiem listopada na WBBiB uruchomiona została Pracownia Bioinformatyki i Biologii Genomu. Jej kierownikiem został dr Guillem Ylla. W skład nowej, interdyscyplinarnej grupy badawczej wchodzą biolodzy, biotechnolodzy i informatycy. Działalność zespołu koncentruje się na opracowywaniu i stosowaniu narzędzi obliczeniowych do badania genów, genomów i sieci regulacyjnych genów.
więcej o ​Nowa wydziałowa pracownia
​Obiecujące wyniki badań nowych biomateriałów

W prestiżowym czasopiśmie „ACS Applied Materials & Interfaces” ukazał się artykuł zatytułowany „Addressing the osteoporosis problem – multifunctional injectable hybrid materials for controlling the local bone tissue remodeling”, którego współautorkami są mgr Alicja Hinz i dr Monika Bzowska z Zakładu Biochemii Komórki.
więcej o ​Obiecujące wyniki badań nowych biomateriałów
​Zapraszamy na wystawę

W holu głównym Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego przy ulicy Gronostajowej 7 można obejrzeć wystawę pt. „50 lat historii WBBiB” przygotowaną w związku z Jubileuszem Wydziału.
więcej o ​Zapraszamy na wystawę