Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ

Od środy, 12 czerwca, do niedzieli 23 czerwca, poprzez ERK będzie się można rekrutować do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, w ramach której WBBiB prowadzić będzie swój program kształcenia. Egzamin wstępny zaplanowany został na 2 lipca, a rozmowa kwalifikacyjna na 5 lipca 2019 r.

W południe, 12 czerwca 2019 r., za pośrednictwem systemu ERK będzie się można zacząć rejestrować do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ. Program kszałcenia, który będzie realizowany przez WBBiB w dyscyplinie nauk biologicznych nosi nazwę Biochemia, biofizyka, biologia molekularna i biotechnologia i przewidzianych w nim zostało 15 miejsc

Postępowanie kwalifikacyjne składać się będzie z dwóch etapów. W pierwszym etapie przeprowadzany zostanie egzamin pisemny z dwóch (spośród czterech) wybranych przez kandydata zakresów tematycznych: biochemia, biofizyka, biologia molekularna lub matematyka. Kandydaci, którzy uzyskają w tym etapie ocenę co najmniej dostateczną przystąpią do etapu drugiego, czyli do rozmowy kwalifikacyjnej, dotyczącej:

• zainteresowań naukowych kandydata,
  • badań prowadzonych na potrzeby pracy magisterskiej
  • planów badań w ramach przyszłych studiów doktoranckich.

Egzamin pisemny odbędzie się 2 lipca, a rozmowa kwalifikacyjna 5 lipca 2019 r. Szczegółowe warunki i tryb naboru jak również lista wymaganych dokumentów dostępne są na stronie internetowej Szkoły pod adresem: https://science.phd.uj.edu.pl/rekrutacja. Lista przykładowych zagadnień do egzaminu jest dostępna TUTAJ.