Pożegnanie studenta bioinformatyki

Z bólem informujemy, że student I roku bioinformatyki z biofizyką stosowaną, Vladyslav Hubar, nie żyje. Pochodził z Ukrainy. W marcu ukończyłby 22 lata. Był dobrym studentem i dobrym kolegą.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wczoraj oficjalną wiadomość o śmierci studenta WBBiB UJ, Vladyslava Hubara. Vladyslav urodził się w Winnicy na Ukrainie. W Polsce, w Lublinie ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej (biologia ze specjalnością biochemia) a następnie przyjechał do Krakowa kontynuować naukę na studiach magisterskich na kierunku bioinformatyka z biofizyką stosowaną.

W ciągu trzech miesięcy jakie upłynęły od rozpoczęcia roku akademickiego dał się poznać jako zdolny i sumienny student oraz życzliwy kolega.

W imieniu Władz Dziekańskich oraz społeczności naszego Wydziału składam Rodzinie oraz Przyjaciołom Vladyslava najszczersze kondolencje.

Prof. dr hab. Zbigniew Madeja
Dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ