Nagroda za artykuł naukowy w „Circulation Research”

Zespół dr hab. Ewy Zuby-Surmy z Zakładu Biologii Komórki został wyróżniony nagrodą przyznawaną przez wydawców prestiżowego czasopisma „Circulation Research” za najlepszy artykuł.

Praca przygotowana pod kierunkiem dr hab. Ewy Zuby-Surmy z Zakładu Biologii Komórki, pt. Induced Pluripotent Stem Cell (iPSC)–Derived Extracellular Vesicles Are Safer and More Effective for Cardiac Repair Than iPSCs, została uznana za jeden z pięciu najlepszych artykułów opublikowanych w 2018 roku w renomowanym czasopiśmie kardiologicznym „Circulation Research”.

Nagrody przyznawane są corocznie w oparciu o takie kryteria jak: nowatorstwo, znaczenie prezentowanych danych, jakość wyników oraz liczbę pobrań artykułu przez czytelników czasopisma. Wręczenie honorowej nagrody odbyło się w 11 listopada w Chicago w czasie konferencji American Heart Association (AHA) Scientific Sessions.
Praca została przygotowana we współpracy z grupą profesora Buddhadeba Dawn'a z Cardiovascular Research Institute, Kansas University Medical Center w Stanach Zjednoczonych (więcej o wydarzeniu TUTAJ).

Współautorami pracy są: Marta Adamiak,  Guangming Cheng,  Sylwia Bobis-Wozowicz,  Lin Zhao,  Sylwia Kędracka-Krok,  Anweshan Samanta,  Elżbieta Karnas, Yu-Ting Xuan,  Bożena Skupien-Rabian,  Xing Chen,  Urszula Jankowska,  Magdy Girgis,  Małgorzata Sekuła, Arash Davani,  Sławomir Lasota, Robert J. Vincent, Michał Sarna,  Kathy L. Newell,  Ou-Li Wang,  Nathaniel Dudley, Zbigniew Madeja,  Buddhadeb Dawn, Ewa Zuba-Surma.