Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dzień Otwarty Kampusu UJ

Dzień Otwarty Kampusu UJ

W sobotę, 12 maja, w ramach Święta Uniwersytetu III Kampus UJ otwiera swe podwoje dla mieszkańców Krakowa. Zapraszamy dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w pokazach i warsztatach przygotowanych z tej okazji przez pracowników WBBiB.

Obchodzone co roku 12 maja Święto Uniwersytetu będzie miało tym razem szczególny charakter w związku z oficjalnym zakończeniem budowy „Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego”.

W najbliższą sobotę Wydziały, które na Kampusie znalazły nową siedzibę otworzą swe podwoje dla mieszkańców Krakowa. Program wszystkich wydarzeń dostępny pod adresem http://www.uj.edu.pl/kampus/program

Poniżej prezentujemy atrakcje, które zostały przygotowane dla dzieci i dorosłych przez pracowników Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. 

Przed odwiedzeniem naszego Wydziału zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Uczestnictwa dostępnym TUTAJ.

MIEJSCE: KOMPLEKS NAUK BIOLOGICZNYCH
Zespół Dydaktyczno-Biblioteczny
Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
ul. Gronostajowa 7

WYKŁADY i PANEL DYSKUSYJNY

  • „Fascynujące życie roślin” (sala P1.2. Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego, godz. 12.00, 13.30, 15.00) – dr Ariel Kamiński – wykład z pokazami
    Przeciętny człowiek zna od 30 do 100 gatunków roślin, podczas gdy na świecie znanych jest blisko 400 000 gatunków. W czasie wykładu słuchacze będą mieli możliwość zaznajomienia się z wybranymi roślinnymi rekordzistami, dziwakami i spryciarzami.
  • „Bliskie spotkania z nauką i naukowcami” – (sala P1.1 Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego, godz. 11.15, 12.45, 14.15) – Paweł Jedynak – panel dyskusyjny
    W ramach panelu poruszone zostaną m.in. tematy: jak pracują naukowcy, dziwne zastosowania leków, jak studiować skutecznie, jak studiuje się na WBBiB, jak hoduje się skórę.

WARSZTATY

  • „O dwóch twarzach światła” (aula Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego, godz. 11.00, 12.30, 14.00) – dr Martyna Krzykawska-Serda
    Warsztaty prezentujące, jak światło może penetrować przez nasze własne tkanki, co to jest mieszanie barw oraz jak wpływa ono inne właściwości światła.
  • „Budowa komórek zwierzęcych i roślinnych” (sala P1.02 Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego, godz. 11.45, 13.15, 14.45) – dr Monika Rak
    Warsztaty dla dzieci umożliwiające stworzenie trójwymiarowego modelu komórki zwierzęcej lub roślinnej.
  • „Gang słodziaków” (sala P01 Zespołu Dydaktyczno-Bibliotecznego, godz. 11.30, 13.00, 14.30, limit wieku: 10 lat+) – dr Małgorzata Jemioła-Rzemińska
    Dzisiaj na pytanie: skąd się bierze mleko typowa odpowiedź brzmi – z kartonu. Skąd mamy prąd? Z kontaktu. A skąd mamy cukier? Czy tylko z cukierniczki? W trakcie warsztatów spotkamy słodkich rywali buraka cukrowego takich jak stewia czy ksylitol, zajrzymy w oko refraktometru, który zdradzi, ile cukru jest w cukrze, weźmiemy udział w gali „Najsłodszy owoc” i niczym Sherlock Holmes odkryjemy tajemnice mąki ziemniaczanej.

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja – zgłoszenia należy przesyłać na adres rejestracja.wbbib@uj.edu.pl. Rejestracja rozpocznie się 4 maja 2018 r. o godz. 9.00 i będzie trwać do 10 maja 2018 r. do godz. 23.59 lub do wyczerpania miejsc.

Przed wejściem na prezentacje przeprowadzone zostaną czynności związane z potwierdzeniem wcześniejszej rejestracji. Rejestracja na miejscu w dniu wydarzenia w zlokalizowanych przed wejściem do budynku punktach rejestracyjnych odbywać się będzie tylko w miarę wolnych miejsc.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron