Wykład prof. Helmuta Siesa

W najbliższy piątek, 13 kwietnia o godz. 12.00 prof. Helmut Sies z Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie, światowy autorytet w dziedzinie stresu oksydacyjnego, wygłosi na WBBiB wykład pt. „Towards understanding hydrogen peroxide in redox biology”.

W dniach od 10 do 14 kwietnia gościć będziemy na Wydziale prof. Helmuta Siesa, pioniera w dziedzinie badań nad komórkowymi systemami redox, twórcę pojęcia stresu oksydacyjnego oraz autora ponad 600 artykułów naukowych. Badania prof. Siesa nad karotenoidami i flawonoidami przyczyniły się m. in. do opracowania strategii żywieniowych zmniejszających ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe i sercowonaczyniowe. Więcej o dokonaniach prof. Siesa można przeczytać w artykule zamieszczonym w czasopiśmie Antioxidants and Redox Signaling.

W piątek, 13 kwietnia prof. Sies wygłos wykład pt. „Towards understanding hydrogen peroxide in redox biology”. Prelekcja odbędzie się o godzinie 12.00 w sali D107 (budynek Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, ul. Gronostajowa 7, I piętro).

Prof. Sies przyjeżdża do Krakowa na zaproszenie prof. Tadeusza Sarny z Zakładu Biofizyki WBBiB UJ.