Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rozstrzygnięcie konkursów OPUS i PRELUDIUM

Rozstrzygnięcie konkursów OPUS i PRELUDIUM

23 listopada 2023 r. na stronie Narodowego Centrum Nauki opublikowane zostały wyniki konkursów OPUS 25 i PRELUDIUM 22. Na listach rankingowych są nazwiska trojga badaczy z WBBiB.

Środki na badania w ramach konkursu OPUS 25 otrzymali:
dr Jakub Kwieciński z Zakładu Mikrobiologii (projekt pt. Centralna rola ludzkiego systemu hemostazy w powstawaniu biofilmów gronkowca złocistego, 3 378 753 zł)
oraz
dr hab. Monika Bzowska z Zakładu Biochemii Komórki (projekt pt. Jak uderzyć w białka wewnątrzkomórkowe, które nie są, a mogłyby stać się celem terapii przeciwnowotworowych – opracowanie i charakterystyka zaawansowanej nanoplatformy do transportu specyficznych przeciwciał monoklonalnych do wnętrza komórki,1 926 824 zł).
 
Laureatką konkursu PRELUDIUM 22 została mgr Aleksandra Liszka z Zakładu Biotechnologii Roślin (projekt pt. Rola czynników transkrypcyjnych VNS w tworzeniu różnorodności wtórnej ściany komórkowej roślin, 139 960 zł).
 
Jak podał NCN, w bieżącym roku zakwalifikowano najmniej projektów do finansowania od początku działalności tej instytucji. Z powodu zamrożonego budżetu NCN wskaźnik sukcesu w ostatniej edycji wyniósł 8,06% dla konkursu OPUS i 10,73% dla konkursu PRELUDIUM.
 
Tym bardziej gratulujemy naszym badaczom odniesionego sukcesu!